0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Tipi

Kemalpaşa Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 1 tesis bulundu.

İzmir’in doğu bölümünde yer alan Kemalpaşa ilçesinin eski ismi Nif(Nymphation)‘tir. İlçe, 9 Eylül 1922 akşamı Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bölgede konaklamasından dolayı şu anki ismini almıştır. Yerleşim tarihi antik çağlara kadar uzanan Kemalpaşa, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ve bu medeniyetlerden bir çok eseri ise halen bünyesinde barındıran Kemalpaşa’da Gezilecek Yerler listesinin büyük bir bölümünü yine bu tarihi özellikli yapı ve eserler oluşturmaktadır. Yerleşim tarihi milattan önce 13. yüzyıla kadar uzanan Kemalpaşa ilçesinde bulunan ve ilçe girişinde bulunan Kız Kulesi en dikkat çekici olanlarındandır. Kentin eski adı olan Nif (Gelin) isminin de konulmasına neden olan hikayeye göre Sart kralına gelin olarak gelen İonya prensesi; Nif’e geldiğinde kralın ölüm haberini alır ve bunun üzerine yaptırdığı üç katlı saraya kendini hapseder. Bu hikayedeki mevzubahis saray olan Kız Kulesi görülmeye değerdir.

Tarihi özellikli yapılardan Nif Kalesi, Çinili Anıt, Yedigöz Köprüsü, Çinili Köşk, Karabel Anıtı gibi yapılar görülebilir. Kemalpaşa’da bulunan Kazak Vadisi Kımız Çiftliği’nde eski Türk yaşam biçimini deneyimleyebilirsiniz. Çiftlikte Türk müziği eşliğinde kımız içebilir, eski Türk yemeklerinin tadına bakabilir, Otağ’da konaklayabilir ve at binebilirsiniz. Kemalpaşa’nın ev sahipliği yaptığı Yeni Kurudere köyündeki Çam Evler, Yiğitler Köyü ve nazar boncukları başta olmak üzere pek çok cam süs eşyalarını satın alabileceğiniz Nazar Köy gezilebilecek doğal özellikli mekanlardır.

Kemalpaşa’ya uğramışken mevsimine denk gelirseniz meşhur Kemalpaşa kirazını tatmayı unutmayın! Ayrıca Japonların meşhur çiçeği Sakura çiçeğini de Kemalpaşa ilçesinde görme imkanı bulabilirsiniz. Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Kemalpaşa’da konaklama imkanlarının çeşitliliği ise misafirlerin memnuniyetini sağlamaktadır. Konforlu hizmetleriyle dikkat çeken Kemalpaşa Otelleri birçok alternatifi ile her bütçeye hitap edebilmektedir.

Siz de Kemalpaşa’yı tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu İzmir ilçesini keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Kemalpaşa tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Kemalpaşa otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK