Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
 • Otel
 • Tur
 • Kıbrıs
 • Erken Rezervasyon
 • Kurban Bayramı
 • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
26.05.2024
Çıkış Tarihi
27.05.2024
1
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
 • Anasayfa
 • Yurtiçi Otelleri
 • İzmir Otelleri
 • Kemalpaşa Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Müsaitlik
Bölge
Konaklama Tipi
Tesis Tipi
Tesis Özelliği

1 Tesis
Sırala
Ramada Hotel & Suites Kemalpasa Izmir

Ramada Hotel & Suites Kemalpasa Izmir

İzmir / Kemalpaşa / Ulucak Atatürk Mahallesi
ROOM ONLY
 • Spa
 • Fitness Merkezi
İptal Şartları
9.0
Harika
388 yorum
3.508 TL
 • 1
İzmir Kemalpaşa

İzmir’in doğu bölümünde yer alan Kemalpaşa ilçesinin eski ismi Nif(Nymphation)‘tir. İlçe, 9 Eylül 1922 akşamı Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bölgede konaklamasından dolayı şu anki ismini almıştır. Yerleşim tarihi antik çağlara kadar uzanan Kemalpaşa, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.


Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ve bu medeniyetlerden bir çok eseri ise halen bünyesinde barındıran Kemalpaşa’da Gezilecek Yerler listesinin büyük bir bölümünü yine bu tarihi özellikli yapı ve eserler oluşturmaktadır. Yerleşim tarihi milattan önce 13. yüzyıla kadar uzanan Kemalpaşa ilçesinde bulunan ve ilçe girişinde bulunan Kız Kulesi en dikkat çekici olanlarındandır. Kentin eski adı olan Nif (Gelin) isminin de konulmasına neden olan hikayeye göre Sart kralına gelin olarak gelen İonya prensesi; Nif’e geldiğinde kralın ölüm haberini alır ve bunun üzerine yaptırdığı üç katlı saraya kendini hapseder. Bu hikayedeki mevzubahis saray olan Kız Kulesi görülmeye değerdir.


Tarihi özellikli yapılardan Nif Kalesi, Çinili Anıt, Yedigöz Köprüsü, Çinili Köşk, Karabel Anıtı gibi yapılar görülebilir. Kemalpaşa’da bulunan Kazak Vadisi Kımız Çiftliği’nde eski Türk yaşam biçimini deneyimleyebilirsiniz. Çiftlikte Türk müziği eşliğinde kımız içebilir, eski Türk yemeklerinin tadına bakabilir, Otağ’da konaklayabilir ve at binebilirsiniz. Kemalpaşa’nın ev sahipliği yaptığı Yeni Kurudere köyündeki Çam Evler, Yiğitler Köyü ve nazar boncukları başta olmak üzere pek çok cam süs eşyalarını satın alabileceğiniz Nazar Köy gezilebilecek doğal özellikli mekanlardır.


Kemalpaşa’ya uğramışken mevsimine denk gelirseniz meşhur Kemalpaşa kirazını tatmayı unutmayın! Ayrıca Japonların meşhur çiçeği Sakura çiçeğini de Kemalpaşa ilçesinde görme imkanı bulabilirsiniz. Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Kemalpaşa’da konaklama imkanlarının çeşitliliği ise misafirlerin memnuniyetini sağlamaktadır. Konforlu hizmetleriyle dikkat çeken Kemalpaşa Otelleri birçok alternatifi ile her bütçeye hitap edebilmektedir. Siz de Kemalpaşa’yı tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu İzmir ilçesini keşfetmek için geç kalmayın!

İzmir Kemalpaşa merkeze uzak mı?

Kemalpaşa ilçesi, İzmir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Kemalpaşa'nın neyi meşhur?

Kemalpaşa’nın meşhur lezzeti, özellikle ünlü kirazlarıdır. Bu enfes meyve, ilçenin sembolü haline gelmiş ve belediye tarafından özel bir kiraz heykeli ile simgelenmiştir. Ayrıca her yaz düzenlenen etkileyici bir kültür ve sanat festivali, “Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali” adıyla ilçenin sosyal yaşamına renk katmaktadır.

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek