Haritada Göster

Filtre

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Kahramanmaraş Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 9 tesis bulundu.

Tarihi derinliği Orta Tunç çağına yani milattan önce 2 binli yıllara kadar uzanan Kahramanmaraş, ülkemizin Doğu Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kahramanmaraş, bu medeniyetlerden pek çok eseri de halen bünyesinde barındırmaktadır. Şehrin ismi olan Maraş, Hititler döneminde konulmuş (Markasi), Kurtuluş Savaşı döneminde yapılan kahramanlıklardan ötürü 1973 yılında TBMM tarafından Kahraman ünvanı şehre layık görülmüştür.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzelliklerin uyum içinde bir arada olduğu Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Öncelikle tarihi özellikli yapıları listeleyelim: 1947 yılında kurulan ve 2012 yılında yeni binasında hizmet vermeye devam eden Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi’nde Kahramanmaraş’ın tarihi derinliğini keşfe çıkabilirsiniz.

Milattan sonra 1-2. yüzyıllar arasında yapıldığı tahmin edilen Kahramanmaraş Kalesi, kent merkezinde bulunmaktadır. Tarih boyunca pek çok onarım geçiren kale, bu sayede günümüze kadar sağlam olarak ulaşabilmiştir. Yapım tarihi net olarak bilinmeyen ancak, yapım şeklinden Bizans döneminde yapılmış olabileceği tahmin edilen Hurman Kalesi, Hurman Çayı’nın kuzeyindeki sarp kayanın üzerinde yükselmiştir.

Anadolu Selçuklu Devleti’nin Maraş Emiri Nusretüddin Hasan Bey tarafından 1215-1234 tarihleri arasında inşa ettirilen Eshab-ı Kehf Külliyesi, günümüze geçirdiği onarımlar ve eklemeler ile ulaşmıştır. Dulkadiroğlu Beyliği Hükümdarı Süleyman Bey tarafından 1442-1454 yılları arasında inşa ettirilen Ulu Cami; minare, taçkapı, mihrap ve minberi ile dikkat çekmektedir.

  1. yüzyılda inşa edilen Taşhan, günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır. Yapım tarihi net olarak bilinmese de 14 veya 16. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Ceyhan Taş Köprü, Ceyhan Irmağı’nın üzerinde 157 metre uzunluğa sahiptir.

  2. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilen Kapalı Çarşı, 116 adet dükkanıyla geçmişte olduğu gibi günümüzde de yörenin ticari hayatına yön vermektedir. Kahramanmaraş, bunlar ve benzeri birçok tarihi özellikli yapı ile tarihi derinliğinin kapılarını misafirlerine açmaktadır. Kahramanmaraş’ın sahip olduğu doğal güzellikleri sıralayacak olursak; içinde bir dönem yaşam olan Döngel Mağarası, birçok hastalığa şifa olduğu bilinen Ekinözü Şifalı İçmeleri ve turistik tesisleri sayesinde rahatlıkla konaklayabileceğiniz Başkonuş Yaylası görülmeye değer doğal güzelliklerin başlıcalarındandır. Tüm bu güzelliklerin keşfi için Kahramanmaraş sizleri bekliyor!

Ne Yenir?

Kahramanmaraş, sahip olduğu kültürel derinliği yöresel lezzetlere de yansıtabilmiş, hatta bu konuda öncü kentlerden biridir. Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetlerinden Kahramanmaraş Dövme Dondurması, Maraş Pilavı, Simitli Köfte, Kebap ve Baklava gibi eşsiz lezzetleri tatmadan Maraş turunuzu tamamlamamanızı öneriyoruz.

Konaklama

Yerli ve yabancı turistlerin kültür turu için sık tercih ettiği Kahramanmaraş’ta konaklama imkanları da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Kahramanmaraş Otelleri, her bütçeye uygun alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Siz de Kahramanmaraş’ı tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarihi ve kültürel derinliği ile Kahramanmaraş kentini keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Kahramanmaraş tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Kahramanmaraş otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.