0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği

Cide Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 1 tesis bulundu.

Cide, Kastamonu ilinin Karadeniz’e kıyısı olan ve sahip olduğu doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan merkezi bir ilçedir. Kilometrelerce uzanan ve Akdeniz’i kıskandıran kumsalıyla, Karadeniz’le muhteşem bir uyum yaratan yemyeşil ormanlarıyla, ilçenin sembolü haline gelen sarı yazması ve misafirlerini konaklamak için her zaman hazırlıklı olan Cide otelleri ile ilçe, görülmeyi hak eden yerler arasındadır.

İlçenin ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu tam olarak bilinemese de Homeros tarafından kaleme alınan İlyada adlı eserde ilçeden bahsedildiği görülmektedir. Bu eserin M.Ö 7. ya da 8. yüzyılda yazıldığı düşünüldüğünde tarihinin ne kadar eskilere dayandığı görülür…

Varlığı çok eskilere uzanan bu ilçe Karadeniz’de yer almasına rağmen yaz tatilleri için çok tercih edilmektedir. Karadeniz’de yer almasına rağmen diyoruz çünkü Karadeniz’de sık görülen yağışlar nedeniyle yaz turizmi pek gelişme gösterememiştir. Ama aslında Akdeniz’dekilerden bir eksiği olmayan harika kumsallara sahiptir. Bu güzel kumsalların bir örneği de Cide’de yer alır… Özellikle Gideros Koyu Cide’de görülecek yerler listesinde ilk sırayı alır. Amasra’da Cide’ye giderken ulaşılan Cideros Koyu; kestane, meşe, kayın, şimşir ve çam ağaçlarının oluşturduğu yemyeşil bir örtüyle çevrilmiş bir alandır. Cide ile Kurucaşile burunları arasında kalan koy tarih boyunca gemilere doğal liman olarak hizmet vermiştir. Bu koyda denize girebilir, sahilde kurulu lokantalarda balık ziyafeti çekebilir ve gün sonunda güneşin batışıyla oluşan kartpostallık görüntüyü izleyebilirsiniz.

Cide’de gezilecek yerler listesinin bir diğer önemli durağı da Hababam Sınıfı’nın yaratıcısı olan Rıfat Ilgaz’ın evidir. Cide’de doğup büyüyen Ilgaz’ın evinde İstanbul’daki evinden getiren çalışma masasını, kalemlerini, yatağını, radyosunu, takım elbiselerini ve kitaplarını görebilirsiniz.

Çoban Kalesi, Timle Kalesi, Gazallı Kalesi, Okçu Kalesi, Çayyaka Plajı, Ilgarini Mağarası ve Valla Kanyonu Cide gezilecek yerler listesinde bulunan diğer yerlerdendir.

Cide’ye kadar gitmişken sevdiklerinize ufak bir hediye almadan dönmek olmaz elbette! Cide’den alınabilecekler ise; sarı yazma, kahve değirmeni, ceviz helvası ve doğal ahşap ürünlerdir.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Cide tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Cide otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.