Kayseri Otelleri

ramada-resort-erciyes Oda kahvaltı

Ramada Resort Erciyes

Erciyes
140 TL
Popüler Destinasyonlar

Kayseri

Tarihi milattan önce 2800 yılına kadar uzanan Kayseri, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir şehirdir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile Kayseri, yerli ve yabancı turistlerin dikkatlerini cezbetmektedir.

Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde bulunduran Kayseri'de Gezilecek Yerler listesini oluşturan her mevsim için alternatifler mevcuttur. Kış mevsiminde Kayseri'nin sahip olduğu Erciyes Kayak Merkezi'nde kayak yapabilir; diğer mevsimlerde ise Kayseri'nin tarihi özellikli yapılarını ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Kayseri'de bulunan tarihi özellikli yapıları sıralayalım:Yapımı 1200'lü yıllara kadar uzanan Gevher Nesibe Şifahanesi, dünyanın sağlık hizmetleri ile tıp eğitimini bir arada bulunduran ilk tıp merkezi ve Türk tarihinin ilk akıl hastanesi olarak bilinir. Dikkat çekici bir mimariye sahip olan şifahane, günümüzde Tıp Müzesi olarak hizmet vermektedir. Alaaddin Keykubat'ın eşi Hunat Hatun tarafından yaptırılan Hunat Hatun Külliyesi, Kayseri gezinizde ilk olarak uğramanız gereken duraklardandır. Selçuklu veziri Sahib Ata Fahreddin Ali tarafından 1267 yılında yaptırılan Sahabiye Medresesi, sahip olduğu taş işlemeciliğinin en iyi örneklerinden biri olan Taç Kapısı ile görülmeye değerdir.600 yıllık bir geçmişe sahip olan Güpgüpoğlu Konağı, 1995 yılı itibariyle Etnografya Müzesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Onlarca kiliseye ev sahipliği yapan Soğanlı Harabelerinin tarihi 4. yüzyıla dayanmaktadır. 1969 yılında hizmet vermeye başlayan Kayseri Arkeoloji Müzesi, sahip olduğu eserler ile Kayseri'nin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak. Sultan 2. Abdülhamid tarafından yaptırılan Saat Kulesi, Roma İmparatoru 3. Gordian tarafından yaptırılan Kayseri Kalesi, 1991 yılında yapılan Kayseri Surp Krikor Lusavoric Ermeni Kilisesi ve Kayseri Kapalıçarşısı görülmesi gereken başlıca tarihi özellikli yapılardandır.

Kayseri'nin sahip olduğu doğal güzelliklerden Kapuzbaşı Şelalesi, Gesi ve Erciyes Dağı görülmeye değerdir. Erciyes Dağı'nın sahip olduğu kayak merkezinde tüm kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. Toplamda 130 kilometreyi bulan kolay, orta ve zor seçenekleri pistlere 18 adet telesiyej ve teleski ile ulaşabilir; kayak keyfini Erciyes Kayak Merkezi'nde çıkarabilirsiniz. Kayak merkezinde kayak sporları yanında, kayak ekipmanları kiralayabilir ya da kayak eğitimi alabilirsiniz.

Kayseri seyahatinizde yöresel lezzetlerden; mantı, pastırma, sucuk, cıvıklı pide gibi lezzetleri tatma imkanı bulabilirsiniz. Tarihi ve doğal güzellikleri ile turistlerin dikkatini cezbeden Kayseri'de bulunan konaklama imkanları da her bütçeye hitap edebilmektedir. Konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Kayseri Otelleri, misafirlerinin beğenisini kazanmaktadır. Siz de Kayseri'yi tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile bu İç Anadolu kentini keşfetmek için geç kalmayın!
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global