0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Selçuklu Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 3 tesis bulundu.

Selçuklu; İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya ilinin bir ilçesidir. Kentin kuzeyinde yer alan ilçe Sarayönü, Kadınhanı, Derbent, Altınekin, Meram ve Karatay ilçeleriyle komşudur. Gelişmişlik ve nüfus bakımından kentin en büyük ilçesi olan Selçuklu özellikle inanç turizmi bakımından bir hayli önem taşımaktadır.

Sahip olduğu binlerce yıllık tarihi geçmişi, bu geçmişin tanıkları olan tarihi eserleri ve tarihi mekanları ile her yıl pek çok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. İlçeye gelen turist sayısını karşılayacak donanım ve kapasiteye sahip olan Selçuklu otelleri sayesinde bölgeye yapılan inanç ve kültür turizmi her geçen yıl artış göstermektedir.

Adını,Konya’nın belli bir süre başkentlik yaptığı Selçuklu Devleti’nden almıştır. Sosyal yapı bakımından hızlı bir gelişim gösteren ilçede iki tane üniversite bulunmaktadır; Selçuk Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi…

Selçuklu’da görülecek yerler oldukça fazladır. Öyle ki bir liste yapmaya kalksak Selçuklu’da gezilecek yerleri birkaç günde ancak bitirebilirsiniz demek abartı olmaz… Buna istinaden Selçuklu gezilecek yerler arasında; Aleaddin Cami, Ak Cami, Başarabey Cami, Hacılar Cami,Büyük Parsana Cami, Devri Cedit Cami, Karataş Cami,Kırklar Cami, Kurşuncular Cami, Küçük Muhsine Köyü Cami, Mezaryakası Cami, Selçuk Cami, Sultan Aleaddin Cami ve daha onlarca cami… Afagan Tekkesi, Kesikbaş (Uluşbaba) Türbesi, Beyhekim Mescid ve Türbesi, Arap Sarnıç ve İt Dirseği Tekkesi, Ayabakan Zaviye ve Türbesi, Gömeç Hatun Türbesi, İnce Minareli Medrese ve Mescidi ve daha onlarca türbe - tekke… Horozlu Han, Kavak Hanı, Saadettin Köpek Hanı, Elikesik Han… Küçük Muhsine Köyü Köprüsü, Sille Çayı Köprüsü, Yazır Köprüsü, Şeytan Köprüsü, Üç Gözlü Tarihi Köprü… I. İzzettin Keykavus Kümbeti, II. Kılıç Arslan Kümbeti, Kesikbaş Kümbeti… Arap Sarnıcı, Kulakmurat Sarnıcı, Yazır Köyü Sarnıcı… Ak Hamam, Subaşı Hamamı, Karacehennem Mağarası, Nuri Çeşmesi, Mustafa Ağa Çeşmesi, Sait Paşa Çeşmesi ve daha onlarca tarihi çeşme… Hepsini ve daha fazlasını bu mistik ve tarihi ilçede görmeniz mümkün.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Selçuklu tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Selçuklu otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK