Manavgat Otelleri

amelia-beach-resort-hotel-spa Ultra Her Şey Dahil

Amelia Beach Resort Hotel Spa

Manavgat
288 TL 169.92 TL
%41 indirim!
kamelya-beach-house Ultra Her Şey Dahil

Kamelya Beach House

Manavgat
344 TL 299.28 TL
%13 indirim!
kamelya-selin-hotel Ultra Her Şey Dahil

Kamelya Selin Hotel

Manavgat
289 TL 251.43 TL
%13 indirim!
club-hotel-sidelya Her Şey Dahil

Club Hotel Sidelya

Manavgat
170 TL 139.4 TL
%18 indirim!
lyra-resort-hotel Ultra Her Şey Dahil

Lyra Resort Hotel

Manavgat
200 TL 148 TL
%26 indirim!
maritim-saray-regency-hotel Her Şey Dahil

Maritim Saray Regency Hotel

Manavgat
120 TL 93.6 TL
%22 indirim!
side-breeze-hotel Her Şey Dahil

Side Breeze Hotel

Manavgat
246.38 TL 174.93 TL
%29 indirim!
maya-world-golf-hotel Her Şey Dahil

Maya World Golf Hotel

Manavgat
107.14 TL 81.43 TL
%24 indirim!

Manavgat

Yapılan arkeolojik çalışamalar sonucu ulaşılan bulgulara göre yerleşim tarihinin Bronz Çağı'na kadar uzandığı tahmin edilen Manavgat ilçesi, Antalya'nın turistik ilçelerinden biridir. Tarih boyunca sahip olduğu önemli konumu ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Manavgat ilçesi, bu medeniyetlerden birçok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Yılın büyük bir bölümünü ılık ve sıcak geçiren ılıman iklimi sayesinde hemen her mevsim yerli ve yabancı turistlerin deniz turizmi amacıyla tercih ettiği Manavgat, sahip olduğu doğal güzellikler ile de misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Manavgat'ta Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli eserleri ve doğal güzellikleri ile misafirlerini büyüleyen Manavgat'ta Gezilecek Yerler listesini yine tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Milattan önce 1405 yılında kurulduğu tahmin edilen Side Antik Kenti; sütunlu cadde, sütunlu portikler, nymphaeum çeşmesi, agora, gymnasium, tiyatro, tapınaklar ve su kemerleri ile görülmeye değerdir. Roma devrine ait agoranın karşısında bulunan hamamın 1961 yılında restore edilerek oluşturulan Side Müzesi, Side Antik Kenti'nde yapılan çalışmalar sonucu ulaşılan eserlerin sergilendiği müzedir.

Denizden 950 metre yüksekliğe kurulmuş olan Selge Antik Kenti, antik bir Pisidya dağ kentidir. Antik kentin sahip olduğu iyi korunmuş olan tiyatro, stadyum, gymnasium, tapınaklar, çeşme, agora, su sarnıçları, lahitler, mezar anıtları ve nekropol görüleye değerdir. 2. yüzyılda inşa edilen ve akustiği ile dikkat çeken Aspendos Tiyatrosu, günümüze kadar ulaşmış en sağlam eserlerden biridir. Yapı Selçuklular tarafından kervansaray olarak kullanılmış ve Selçuklular antik tiyatronun kuzey kısmını bir kemerle sağlamlaştırmıştır. Milattan önce 3. yüzyılda korunma amacıyla kurulan Seleukela Antik Kenti, sahip olduğu iki katlı agora, basilika, sarnıç ve kanalizasyon sistemi ile günümüze ulaşmıştır.

13. yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen Alarahan, ticari amaçla kurulmuş bir kervansaraydır. Manavgat'ın alametifarikalarından Manavgat Şelalesi, yemyeşil doğanın içinde misafirlerine görsel bir şölen sunar. Şelalenin yanında doğa içinde piknik yapabilir, sosyal alanlarda vakit geçirebilirsiniz. Rafting sporu denilince akla ilk gelen yerlerden olan Köprülü Kanyon, ismini üzerinde bulunan 2 adet tarihi köprüden almaktadır. Tekne turları ve dağ gezileri yapabileceğiniz Oymapınar Gölü, manzarası ile misafirlerini büyülemektedir.

Konaklama

Yılın hemen her mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin deniz tatili için tercih ettiği Manavgat'ta konaklama imkanları oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Manavgat Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Aktivite

Manavgat'ın etkileyici doğasında jeep-safari, binicilik, tekne turu, dağ gezisi ve rafting gibi aktiviteler ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Siz de Manavgat’ı tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin, tarihi özellikli yapıları, eşsiz doğal güzellikleri, plajları, koyları ve zengin aktivite imkanları ile Manavgat’ı keşfetme imkanı için geç kalmayın!
 

KAMPANYALAR
kamelya-k-club-ex-kamelya-world-holiday-village Ultra Her Şey Dahil

Kamelya K Club ex Kamelya World Holiday Village

Manavgat
229 TL199.23 TL
%13 indirim!
maritim-saray-regency-hotel Her Şey Dahil

Maritim Saray Regency Hotel

Manavgat
120 TL93.6 TL
%22 indirim!
armas-bella-sun Her Şey Dahil

Armas Bella Sun

Manavgat
126.67 TL87.4 TL
%31 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global