0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Gümüldür Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 10 tesis bulundu.

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı bir mahalle olan Gümüldür, İzmir’in tarih ve doğayı bir arada bulunduran turizm merkezlerinden biridir. Yakın konumda turizm merkezlerinden Özdere ile birlikte anılan Gümüldür, çevresinde bulunan antik kentler, doğal güzellikler, eşsiz plaj ve koylar ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir.

Gümüldür’de Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gümüldür’de Gezilecek Yerler listesini yaparken yakın konumdaki Özdere’yi de bu listeye dahil edebiliriz. Milattan önce 13. yüzyılda kurulan Kolophon Antik Kenti, 12 büyük İon şehrinden biridir. Denize kıyısı bulunmayan tek İon yerleşimi olan Kolophon, 1886 yılında keşfedilmiş ve arkeolojik çalışmalar ise 1922 yılında başlamıştır. Antik kentten günümüze ulaşan Stoa (galeri) binası, birkaç ev bloğu, pazar yeri (agora), tanrıça Meter’e ait kutsal alan (Meteon) ve hamam kalıntıları görülmeye değerdir.

Kolophon’un baş tanrıçası Apollon adına inşa edildiği sanılan Claros Antik Kenti, milattan önce 7. yüzyıla tarihlenmektedir. Kolophon’a bağlı bir kent görünümündeki Claros, kehanet (bilicilik) merkezi olarak bilinmektedir. Arkeolojik çalışmalar sonucunda çok sayıda armağan, adak ve yazıta ulaşılan antik kent, Dor usulünde yapılmış Apollon Tapınağı ve iki tarafı sütun ve heykellerle dolu kutsal yolu ile tipik bir inanç merkezidir. Kolophon Antik Kenti’nin güney limanı olarak kurulan ve bu antik kentin yıkılması ile birlikte önem kazanan Notion Antik Kenti, Roma İmparatorluğu dönemine kadar ayakta kalmıştır. Roma döneminde yeniden elden geçirilen antik kentten günümüze ulaşan Athena Tapınağı, Bouleuterion, agora ve tiyatro kalıntıları görülemeye değerdir.

Gümüldür’ün ev sahipliği yaptığı plajlarda Ege’nin eşsiz denizinin tadını çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Gümüldür, konaklama bakımından da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbeden Gümüldür Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Siz de Gümüldür’ü tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin tarih ve doğanın eşsiz uyumunu bulabileceğiniz Gümüldür’ü keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Gümüldür tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Gümüldür otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK