0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Anamur Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 2 tesis bulundu.

Anamur, Akdeniz’in en güzel sahillerine ev sahipliği yapan Mersin’de yer alan bir ilçedir. Akdeniz sahilinde konumlanan ilçe, Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Karaman’ın Ermenek, gülnar ve Bozyazı ilçeleriyle komşudur. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapan kumsalları, mis kokulu meşhur muzu, özel bir mimariye sahip olan Anamur evleri, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarıyla bezeli olan doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve ilçe ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlamak için çalışan Anamur otelleri ile ülkemizin görülmeye değer yerlerindendir. Gerek doğal güzellikler gerekse tarihi yerler ile ziyaretçilerine geniş bir yelpaze sunan Anamur gezilecek yerler bakımından zengindir.

Anamur ilçesinin adı Yunanca yel değirmeni anlamına gelen bir sözcükten türemiş olup “rüzgarlı burun” anlamına gelmektedir. Geçmişi çok eski zamanlara uzanan Anamur; Hititler’e, Asurlular’a, Persler’e, Makedonya Krallığı’na, Roma İmparatorluğu’na, Bizanslılar’a, Anadolu Selçuklular’a, Karamanoğlu Beyliği’ne ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmıştır. Bu kadar köklü bir tarihe sahip olan ilçede dolayısıyla tarihi emanetler bakımından da zengindir. 3. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilen Mamure Kalesi bu tarihi yerlerden sadece bir tanesidir. Akdeniz ve Kilikya ticaret yollarını gözetlemek için yapılan bir Orta Çağ kalesi olan Mamure Kalesi, Karamanoğulları’nın bölgeye hakim olmasıyla bu ismi almıştır.

Anamur’da görülecek yerler arasında; Anamurium Antik Kenti, Titiopolis Antik Kenti, Ala Köprü, Ak Cami ile Azıtepe ve Anamur Müzesi yer alır.

Doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan Anamur, özellikle son yıllarda turizmin gözde adresleri arasında yerini almaya başlamıştır. Bunda kilometrelerce uzanan geniş kumsallarının, berrak denizinin, kumsal çevresinde yer alan Anamur otellerinin ve ilçenin havasına hayat veren ormanlık alanlarının etkisi çok büyüktür. Sakin ve dinlendirici bir yaz tatili geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftan olan Anamur’da deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarabilir, plajlardaki su sporları imkanlarıyla eğlenceli deneyimler yaşayabilir ya da dilerseniz Anamur’un insana hayat veren ören yerlerinde keyif çatabilirsiniz. Akdeniz’in sıcağından biraz uzaklaşmak isterseniz ise Anamur halkının yaptığını yapıp, Toroslar’ın yüksek kesimlerinde kurulan yayla köylerine çıkabilirsiniz. Yüksek kesimde yer almasıyla sahil kesimde hissedilen sıcaklıktan eser olmayan Anamur yaylalarından birkaç tanesi; Abanoz, Kaş, Akpınar, Halkalı, Çandır yaylalarıdır.

Akdeniz’in pek çok kumsalında rastlayabileceğiniz caretta carettalar Anamur sahillerinde de görülmektedir. Ayrıca halk plajlarından uzakta, gözden uzak olan deniz kıyılarında ve kayalıklarda Akdeniz fokları da görülmektedir. Özellikle yerli turistler tarafından tercih edilen Anamur, Türkiye’nin en çok muz üretilen yöresi olma özelliğine sahiptir. Küçük ve güzel kokulu olan muzların yanı sıra ülkemizin çilek ihtiyacının yüzde kırklık kısmı da ilçe topraklarından karşılanır.

Mersin Anamur mutfağı oldukça zengin lezzetlere sahiptir. Anamur yemekleri daha çok sebze ağırlıklıdır. Yörük geleneğinin getirisi olan lezzetler ile Kıbrıs ve Adana mutfağından da etkilenmiştir.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Anamur tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Anamur otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK