Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
Çağrı Merkezi
444 9 051
 • Otel
 • Tur
 • Kıbrıs
 • Erken Rezervasyon
 • Kurban Bayramı
 • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
---
Çıkış Tarihi
---
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
 • Anasayfa
 • Yurtiçi Otelleri
 • Mersin Otelleri
 • Anamur Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Bölge
Tesis Tipi
Tesis Özelliği
Tesis Teması

Anamur Otelleri

2 Tesis
Sırala
Unluselek Hotel

Unluselek Hotel

Mersin / Anamur
Ücretsiz WifiÜcretsiz Otopark
Fiyatlar için tarih seçin
Hotel Luna Piena

Hotel Luna Piena

Mersin / Anamur
Fiyatlar için tarih seçin
 • 1

Anamur, Akdeniz’in en güzel sahillerine ev sahipliği yapan Mersin’de yer alan bir ilçedir. Akdeniz sahilinde konumlanan ilçe, Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Karaman’ın Ermenek, gülnar ve Bozyazı ilçeleriyle komşudur. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapan kumsalları, mis kokulu meşhur muzu, özel bir mimariye sahip olan Anamur evleri, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarıyla bezeli olan doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve ilçe ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlamak için çalışan Anamur otelleri ile ülkemizin görülmeye değer yerlerindendir. Gerek doğal güzellikler gerekse tarihi yerler ile ziyaretçilerine geniş bir yelpaze sunan Anamur gezilecek yerler bakımından zengindir.

Anamur ilçesinin adı Yunanca yel değirmeni anlamına gelen bir sözcükten türemiş olup “rüzgarlı burun” anlamına gelmektedir. Geçmişi çok eski zamanlara uzanan Anamur; Hititler’e, Asurlular’a, Persler’e, Makedonya Krallığı’na, Roma İmparatorluğu’na, Bizanslılar’a, Anadolu Selçuklular’a, Karamanoğlu Beyliği’ne ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmıştır. Bu kadar köklü bir tarihe sahip olan ilçede dolayısıyla tarihi emanetler bakımından da zengindir. 3. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilen Mamure Kalesi bu tarihi yerlerden sadece bir tanesidir. Akdeniz ve Kilikya ticaret yollarını gözetlemek için yapılan bir Orta Çağ kalesi olan Mamure Kalesi, Karamanoğulları’nın bölgeye hakim olmasıyla bu ismi almıştır.

Anamur’da görülecek yerler arasında; Anamurium Antik Kenti, Titiopolis Antik Kenti, Ala Köprü, Ak Cami ile Azıtepe ve Anamur Müzesi yer alır.

Doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan Anamur, özellikle son yıllarda turizmin gözde adresleri arasında yerini almaya başlamıştır. Bunda kilometrelerce uzanan geniş kumsallarının, berrak denizinin, kumsal çevresinde yer alan Anamur otellerinin ve ilçenin havasına hayat veren ormanlık alanlarının etkisi çok büyüktür. Sakin ve dinlendirici bir yaz tatili geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftan olan Anamur’da deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarabilir, plajlardaki su sporları imkanlarıyla eğlenceli deneyimler yaşayabilir ya da dilerseniz Anamur’un insana hayat veren ören yerlerinde keyif çatabilirsiniz. Akdeniz’in sıcağından biraz uzaklaşmak isterseniz ise Anamur halkının yaptığını yapıp, Toroslar’ın yüksek kesimlerinde kurulan yayla köylerine çıkabilirsiniz. Yüksek kesimde yer almasıyla sahil kesimde hissedilen sıcaklıktan eser olmayan Anamur yaylalarından birkaç tanesi; Abanoz, Kaş, Akpınar, Halkalı, Çandır yaylalarıdır.

Akdeniz’in pek çok kumsalında rastlayabileceğiniz caretta carettalar Anamur sahillerinde de görülmektedir. Ayrıca halk plajlarından uzakta, gözden uzak olan deniz kıyılarında ve kayalıklarda Akdeniz fokları da görülmektedir. Özellikle yerli turistler tarafından tercih edilen Anamur, Türkiye’nin en çok muz üretilen yöresi olma özelliğine sahiptir. Küçük ve güzel kokulu olan muzların yanı sıra ülkemizin çilek ihtiyacının yüzde kırklık kısmı da ilçe topraklarından karşılanır.

Mersin Anamur mutfağı oldukça zengin lezzetlere sahiptir. Anamur yemekleri daha çok sebze ağırlıklıdır. Yörük geleneğinin getirisi olan lezzetler ile Kıbrıs ve Adana mutfağından da etkilenmiştir.

Mersin Anamur arası kaç kilometredir?

Mersin ile Anamur arasındaki mesafe karayoluyla yaklaşık olarak 240-250 kilometre civarındadır. Ancak bu mesafe, seyahat edilen güzergah, kullanılan taşıma aracı ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir.

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek