0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Tipi

Gülnar Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 2 tesis bulundu.

Tarihi Hititlere kadar uzanan Gülnar, Mersin’in bir ilçesidir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçe, bu medeniyetlerden birçok eseri halen bünyesinde barındırmaktadır. Farsça “nar çiçeği” anlamına gelen Gülnar ilçesi denizden 950 metre yükseklikte, Torosların kucağında, Taşeli platosu üzerindedir.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gülnar’da Gezilecek Yerler listesine göz atalım. Tırnak Köyü yakınlarında sarp bir tepenin üzerinde 750 metre uzunluğunda 150 metre genişliğindeki düzlükte yer alan Kırshu (Meydancık) Kalesi; konumu ve savunmadaki önemi nedeniyle asırlar boyunca güvenli bir yerleşim merkezi olarak kullanılmıştır. Milattan önce 7. Yüzyılda Luvi Kral ailesinin kurduğu kent; milattan önce 5-4. Yüzyıllarda Perslerin askeri ve idari kenti, milattan önce 3-2. Yüzyıllarda Mısır Krallarının garnizonu olarak kullanılmıştır.

Anıtsal giriş kapısı, tepenin doğu eteğinde bulunan mezar, Pers kabartmaları ve Helenistik Çağa ait sikkelerin çıkarıldığı Konak görülmeye değerdir. Zeyne (Sütlüce) Kasabasında bulunan ve Şeyh Ali Semerkandi Türbesi olarak da bilinen Zeyne Türbesi, Beylikler döneminden kalma bir eserdir. Külliye olarak inşa edildiği tahmin edilen yapı grubundan sadece türbe şimdiye dek ayakta kalabilmiştir. Şeyh Ömer köyünde bulunan Şeyh Ömer Türbesinde Bahri Ölüm adlı Kur’an tefsirinin yazarı yatmaktadır. Sekizgen planlı olan Türbe, düzgün kesme taşlarla örülmüştür.

Gülnar ilçesini gezdikten sonra Mersin çevresinde bulunan gezilecek yerlere göz atmak isterseniz; Köşekbükü Mağarası, Anamur Çayı, Mamure Kalesi, Ilısu Şelalesi, Yerköprü Şelalesi, Dağpazarı Kilisesi, Akçakıl Koyu, Olba Antik Kenti, Uzuncaburç Kalıntıları, Mezgit Kale, Limonlu Çayı, Kanlıdivane, Kayacı Vadisi, Tarsus Şelalesi, Belenkeşlik (Kız) Kalesi, Hz. Mikdat Camii ve Cennet-Cehennem Mağaraları Mersin’de gezilebilecek yerlerdir. Gülnar’da yorucu bir geziden sonra dinlenmek isterseniz Gülnar Otelleri misafirlerine konforlu bir konaklama imkânı sağlamaktadır. Gülnar’a kara yolu ya da Adana havaalanı aracılığıyla hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Gülnar tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Gülnar otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK