0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Silifke Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 7 tesis bulundu.

Mersin’e bağlı olan Silifke, Toros Dağları ve Akdeniz’in arasında yer alan güzel bir sahil ilçesidir. Antalya ve Mersin’i İç Anadolu’ya bağlayan bir geçiş güzergahı olan ilçeden Akdeniz Sahil Yolu geçmekte ve bu da Silifke’nin değerini daha da artırmaktadır. Çok eski dönemlere dayanan geçmişinin mirası tarihi zenginlikleri, Akdeniz’in insanın başını döndüren nimetlerinden nasibini alan doğal güzellikleri ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı amaçlayan birbirinden güzel Silifke otelleri ile ilçe mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Ortasından geçen Göksu Nehri ile hayat bulan Silifke gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.

Helenistik döneme ait olduğu sanılan Silifke Kalesi, Roma döneminde Göksu’nun üzerine inşa edilen Taş Köprü, İsa’nın havarilerinden olan Tarsuslu Aziz Pavlos’un Silifke’yi Hristiyanlaştırması için görevlendirdiği Aya Tekla Mağara Kilisesi, Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehir düşen 454 askerimizin anısına oluşturulan Kıbrıs Şehitliği, şehir merkezinde yer alan Jüpiter Tapınağı bu yerlerden sadece birkaç tanesidir. Doğal güzellikleriyle de en az tarihi değerleri kadar zengin olan Silifke’de görülmesi gereken yerler arasında ise; Cennet Cehennem Mağaraları, Gökbelen Yaylası, Göksu Deltası, Boğsak Koyu, Astım Dilek Mağarası sayılabilir.

Silifke’nin doğal ve tarihi güzellikleri kadar mutfağı da oldukça bereketlidir. İlçenin Türk mutfağına lezzetli pek çok armağanı bulunmaktadır. Bunlar arasında arabaşı, topalak, keşkek, sıkma, batırık ve oklava çekmesi sayılabilir.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Silifke tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Silifke otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK