Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
Çağrı Merkezi
444 9 051
  • Otel
  • Tur
  • Kıbrıs
  • Yaz Fırsatları
  • Şarm El Şeyh Otelleri
  • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
---
Çıkış Tarihi
---
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
  • Anasayfa
  • Yurtiçi Otelleri
  • Niğde Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması

Niğde Otelleri

3 Tesis
Sırala
Tatil.com Öneriyor
Ciftehan Thermal Hotel

Ciftehan Thermal Hotel

Niğde / Ulukışla / Çiftehan
Fiyatlar için tarih seçin
Ramada By Wyndham Nigde Hotel
Fiyatlar için tarih seçin
Şimdi Üye Ol, Sana Özel Avantajları Keşfet!
Üyelere özel indirimlerimizi kaçırmamak için hemen ücretsiz üye olun!
Alsi Ametis Thermal Hotel & Spa
Fitness Merkezi
Fiyatlar için tarih seçin
  • 1
Niğde

Niğde, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya ile komlu olan Niğde; şifa dağıtan termal su kaynakları, tabiat ananın armağanı olan doğal güzellikleri, zengin tarihinin ürünü olan eserleri ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için çalışan Niğde otelleri ile ülkemizin görülmesi gereken yerleri arasındadır.


Niğde’ye Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?


Karasal iklimin etkisi olan Niğde’de yaz ayları sıcak geçerken, kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçer. Bu sebeple kente gitmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Hem karayolu hem de demiryolu bakımından önemli bir kavşak noktası olan Niğde’ye ülkemizin hemen her şehrinden düzenlenen otobüs seferleri ile karayoluyla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehre en yakın havalimanı 87 kilometre uzakta yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’dır. Kayseri Havalimanı ise Niğde’ye 130 kilometre mesafedir. Dileyenler bu havalimanlarına uçuş yaptıktan sonra aktarma ile Niğde’ye ulaşım sağlayabilirler.


Niğde Gezilecek Yerler


Geç Hitit Dönemi’nde Nahita olarak isimlendirilen Niğde, daha sonraki yıllarda Medler ve Persler tarafından Nahida olarak, Eski Yunan döneminde Nikita olarak, Bizans döneminde Negide olarak, Selçuklular döneminde Nikte olarak ve Osmanlılar döneminde ise Nigde olarak anılmıştır. Latin harflerinin kabul edilmesinden itibarense güncel ismini almıştır.


Tarihinin Paleolitik devirlere kadar gittiği bilinen Niğde’de gezilecek yerler hatrı sayılacak kadar çoktur. Niğde’de görülecek yerler listesinin ilk sırasında 2003 yılında Avrups’da yılın müzesi olmaya aday gösterilen Niğde Müzesi’dir. Bu müzede Niğde yöresinde yapılmış kazılarda bulunan etnoğrafik eserler sergilenmektedir. Roma ve Bizans dönemlerine ait olan kayalara oyulmuş kilise ve manastırlar, yine Roma döneminden kalma olan Tyana Su Kemeri ve Bahçeli kasabasında yer alan Roma Havuzu Niğde’de görülebilecek tarihi yerler arasındadır.


Selçuklu hükümdarı I. Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Niğde Kalesi ile aynı hükümdar adına yaptırılan Alaaddin Cami Niğde’nin en eski yapılarındandır. Bunlar dışında Niğde’de görülecek tarihi yapılar arasında; Mehmet Paşa Kervansarayı, Gündoğdu Türbesi, Hüdevend Hatun Türbesi ve Ak Medrese sayılabilir. Tarihi zenginliği kadar doğal güzelliği de bulunan Niğde’de muhteşem manzaralar sunan Demirkazık Tepesi, Keten Çimeni Yaylası ile Değirmenli Damlataş Mağarası insanın içini huzurla dolduran yerlerdendir.


Niğde Mutfağı


Niğde’nin en meşhur lezzeti olan ve tüm Türkiye’ye yayılan Niğde gazozu ile taş fırında pişmiş tahinli ekmek Niğde mutfağının en önemli iki lezzetidir. Mangur Çorbası, Oğma Çorbası, Ayva Boranası, Soğan Yahnisi ve Kabak Musakkası ise Niğde mutfağına ait diğer lezzetlerdir.

Niğde neyi ile meşhur?

Niğde inciri ile ünlüdür; bu lezzetli ve besleyici meyve, hem ülkede hem de uluslararası pazarda talep gören bir üründür.

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek