0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Niğde Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 4 tesis bulundu.

Niğde, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya ile komlu olan Niğde; şifa dağıtan termal su kaynakları, tabiat ananın armağanı olan doğal güzellikleri, zengin tarihinin ürünü olan eserleri ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için çalışan Niğde otelleri ile ülkemizin görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Niğde’ye Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Karasal iklimin etkisi olan Niğde’de yaz ayları sıcak geçerken, kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçer. Bu sebeple kente gitmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Hem karayolu hem de demiryolu bakımından önemli bir kavşak noktası olan Niğde’ye ülkemizin hemen her şehrinden düzenlenen otobüs seferleri ile karayoluyla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehre en yakın havalimanı 87 kilometre uzakta yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’dır. Kayseri Havalimanı ise Niğde’ye 130 kilometre mesafedir. Dileyenler bu havalimanlarına uçuş yaptıktan sonra aktarma ile Niğde’ye ulaşım sağlayabilirler.

Niğde Gezilecek Yerler

Geç Hitit Dönemi’nde Nahita olarak isimlendirilen Niğde, daha sonraki yıllarda Medler ve Persler tarafından Nahida olarak, Eski Yunan döneminde Nikita olarak, Bizans döneminde Negide olarak, Selçuklular döneminde Nikte olarak ve Osmanlılar döneminde ise Nigde olarak anılmıştır. Latin harflerinin kabul edilmesinden itibarense güncel ismini almıştır.

Tarihinin Paleolitik devirlere kadar gittiği bilinen Niğde’de gezilecek yerler hatrı sayılacak kadar çoktur. Niğde’de görülecek yerler listesinin ilk sırasında 2003 yılında Avrups’da yılın müzesi olmaya aday gösterilen Niğde Müzesi’dir. Bu müzede Niğde yöresinde yapılmış kazılarda bulunan etnoğrafik eserler sergilenmektedir.

Roma ve Bizans dönemlerine ait olan kayalara oyulmuş kilise ve manastırlar, yine Roma döneminden kalma olan Tyana Su Kemeri ve Bahçeli kasabasında yer alan Roma Havuzu Niğde’de görülebilecek tarihi yerler arasındadır.

Selçuklu hükümdarı I. Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Niğde Kalesi ile aynı hükümdar adına yaptırılan Alaaddin Cami Niğde’nin en eski yapılarındandır.

Bunlar dışında Niğde’de görülecek tarihi yapılar arasında; Mehmet Paşa Kervansarayı, Gündoğdu Türbesi, Hüdevend Hatun Türbesi ve Ak Medrese sayılabilir.

Tarihi zenginliği kadar doğal güzelliği de bulunan Niğde’de muhteşem manzaralar sunan Demirkazık Tepesi, Keten Çimeni Yaylası ile Değirmenli Damlataş Mağarası insanın içini huzurla dolduran yerlerdendir.

Niğde Mutfağı

Niğde’nin en meşhur lezzeti olan ve tüm Türkiye’ye yayılan Niğde gazozu ile taş fırında pişmiş tahinli ekmek Niğde mutfağının en önemli iki lezzetidir. Mangur Çorbası, Oğma Çorbası, Ayva Boranası, Soğan Yahnisi ve Kabak Musakkası ise Niğde mutfağına ait diğer lezzetlerdir.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Niğde tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Niğde otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.