banner
1 Ocak / Yılbaşı 2023 + undefined
1 Ocak / Yılbaşı 2023
1 Ocak Pazar - 1 Ocak Pazar
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün + 2 Gün (Haftasonu)
23 Nisan 2023 + undefined
23 Nisan 2023
23 Nisan Pazar - 23 Nisan Pazar
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün + 2 Gün (Haftasonu)
1 Mayıs + Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Pazartesi - 1 Mayıs Pazartesi
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün + 2 Gün (Haftasonu)
Ramazan Bayramı + undefined
Ramazan Bayramı
20 Nisan Perşembe - 23 Nisan Pazar
3.5 Gün Tatil
Resmi Tatil 3,5 Gün + 0,5 Gün Ek İzin
19 Mayıs + Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Cuma - 19 Mayıs Cuma
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün + 2 Gün (Haftasonu)
15 Temmuz + Demokrasi ve Millî Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
15 Temmuz Cumartesi - 26 Temmuz Cumartesi
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün + 2 Gün (Haftasonu)
Kurban Bayramı + undefined
Kurban Bayramı
27 Haziran Salı - 1 Temmuz Cumartesi
4.5 Gün Tatil
Resmi Tatil 4,5 Gün + 0,5 Gün Ek İzin
30 Ağustos + Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Çarşamba - 30 Ağustos Çarşamba
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün
29 Ekim + Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Pazar - 29 Ekim Pazar
1 Gün Tatil
Resmi Tatil 1 Gün + 2 Gün (Haftasonu)

2023 Resmi Tatil Günleri


2023 yılında, harika tatil planları yapabilmenize olanak tanıyan birçok resmi tatil bulunuyor. Kamuda ve özel sektörde çalışan biri olarak, tatil fırsatlarını yakalayıp, dilediğiniz takdirde ekstra izin günü alarak 3 günlük, 5 günlük, kimi zaman Bayram kapsamında 9 günlük tatil bile yapabilirsiniz. 2023 yılındaki resmi tatiller içinde yer alan dini ve milli bayramlar döneminde, birçok tur şirketi özel turlar düzenliyor ve en uygun tatil fırsatları, Tatil.com’da sizi bekliyor. 2023 yılında tatil olan günler ve 2023 yılındaki resmi tatiller ise şu şekilde:

● Yılbaşı tatili: 1 gün süreli bir tatil olan yılbaşı tatili, 1 Ocak Pazar günü verilmektedir.
● Ramazan Bayramı: Ramazan bayramı, 1 gün arefe 3 gün ise bayram olmak üzere 4 günlük bir tatili kapsamaktadır. Ramazan bayramı 20 Nisan arefe, 21, 22, 23 Nisan ise bayram günleri olmak üzere 4 günlük bir tatil kapsamaktadır.
● 23 Nisan tatili: 1 gün süreli bir tatil olan 23 Nisan, 2023 yılında Pazar gününe gelmektedir.
● 1 Mayıs tatili: 1 gün süreli bir tatil olan 1 Mayıs, 2023 yılında Pazartesi gününe denk gelmektedir.
● 19 Mayıs: 1 gün süreli bir tatil olan 19 Mayıs, 2023 yılında Perşembe gününe denk gelmektedir.
● Kurban bayramı: 1 günü arefe olmak üzere 4,5 günlük bir tatil olan Kurban bayramı, 2023 yılında 4 gün olarak verilmektedir. 2023 yılında Kurban bayramı arefesi 27 Haziran öğleden sonra Salı gününe denk gelmektedir. Tatilin son tarihi ise 1 temmuz 2023 Cumartesi günüdür.
● 15 Temmuz: 1 günlük bir resmi tatil olan 15 Temmuz, 2023 yılında Cumartesi gününe denk gelmektedir.
● 30 Ağustos: Zafer Bayramı, 1 günlük bir resmi tatildir. 30 Ağustos, 2023 yılında Çarşamba gününe denk gelmektedir.
● Cumhuriyet bayramı: 29 Ekim cumhuriyet bayramı, 1 günlük bir resmi tatildir. Bayram 2023 yılında Pazar gününe denk gelmektedir.

1 Mayıs 2023, Emek ve Dayanışma Günü


1 Mayıs, 2023 yılında Pazartesi gününe denk gelmekte. Tatil.com 1 Mayıs turları kapsamında yer alan yurt içi ve yurt dışı seyahatleri inceleyebilir, dostlarınız ve ailenizle keyifli bir tatile çıkabilirsiniz.
Emeğin bayramı 1 Mayıs’ta, birçok kişi haftasonu için şehir dışı tatili planlıyor, Kıbrıs gibi haftasonuna özel yılbaşı deneyimi yaşanabilecek yerlere gidiyor. Yüzlerce destinasyonda, binlerce tesisin yer aldığı Tatil.com, Mayıs tatil planınız için en iyi alternatifleri sunuyor.

19 Mayıs 2023, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı


2023 yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Cuma gününe denk gelmekte. Cumartesi ve Pazar günlerini de birleştirirsemiz bu bayramı eşsiz bir tatil ile taçlandırabilirsiniz.
19 Mayıs, gururu hissettiğimiz milli bayramlarımızdan. Birçok aile, hem yaz sezonu öncesinde güzel bir kaçamak yapmak, hem de iş dünyasının stresinden biraz arınmak adına resmi tatillerde yurtiçi ve yurtdışı tatil seçeneklerini değerlendiriyor. 19 Mayıs da, 2023’de resmi tatiller arasında, Cuma gününü kapsıyor. Perşembe günü izinli olduğunuz takdirde, Perşembe Pazar arasında, 4 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı tatil seçeneklerinin yanı sıra, heyecan verici turlar sunan Tatil.com, 19 Mayıs tatil planı önerileriyle harika zaman geçirmenizi sağlıyor.

21 Nisan – 23 Nisan 2023, Ramazan Bayramı


2023 yılında Ramazan Bayramı, ilkbahar aylarına denk gelmekte. Tatil beldelerinin yaz aylarına göre epey sakin olduğu bu dönemi eşsiz bir tatil ile değerlendirebilirsiniz.
Ramazan bayramı, 2023 yılında en uzun tatiller arasında yer alıyor. Nisan ayı tatili yapmak ya da bayram tatilini Mayıs ayına bağlama planınız varsa, 2023 Ramazan ayı tatili birçok kişiye hem Türkiye içi hem de yurt dışı tatil olanakları sunuyor. Ramazan bayramına özel turların yer aldığı Tatil.com, aileniz ve sevdiklerinizle, Ramazan Bayramı’nda verilen harika tatili değerlendirmeniz için harika teklifler sunuyor. Ramazan Bayramı tatilinde, Mayıs’ın ilk haftasında Türkiye’de Ege ve Akdeniz’in incisi Muğla, Antalya gibi merkezlere gidebilir, yüksek sezon öncesinde beş yıldızlı otellerde uygun fiyatlı tatil yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra vizesiz gidilebilecek Avrupa ülkelerine ya da Schengen ülkelerine, kısa süreli bir ön tatil planlayabilirsiniz. Tatil.com, binlerce konaklama tesisi ve anlaşmalı ulaşım firmalarıyla, Ramazan Bayramı tatil planınız için en uygun teklifleri sunuyor.

28 Haziran – 1 Temmuz 2023, Kurban Bayramı


2023 yılında Kurban Bayramı, Çarşamba günü başlayıp Cumartesi günü bitmekte. Bu tatili dilerseniz ailenizle, dilerseniz de güzel bir tatil beldesinde geçirebilirsiniz.
Bu yıl, Kurban bayramı tatilcilerin en sevdiği döneme, yani Ağustos başına denk geldi. Bu da, Türkiye’de ve dünyada, denizin masmavi tonuna karışan harika tatilleri ifade ediyor. Farklı konseptlere sahip binlerce konaklama tesisinin yer aldığı Tatil.com, Kurban Bayramı tatilinde izin almak ve tatil yapmak isterseniz, en iyi seçeneklerle karşınızda.
2023 Kurban Bayrami arifesi olan 27 Haziran, Salı gününe denk geliyor. Kurban bayramı tatili 4 gün şeklinde belirlenmiştir. Erken rezervasyon indirimlerini kaçırmak istemeyen birçok kişi şu anda Kurban bayramı tatili döneminde Fethiye, Bodrum, Belek, Kemer gibi tatil beldelerinde yerlerini ayırdılar. Kurban bayramında, bayramın neşesini konforlu tesislerde çıkarmak ve tatil yapmak isterseniz, 26 Haziran Pazartesi ile, 1 Temmuz Pazar günü de dahil olmak üzere,izin kullanarak 7 gün olarak Kurban bayramı tatilinin tadını çıkarabilirsiniz.

30 Ağustos 2023, Zafer Bayramı


2023 yılında Zafer Bayramı, Pazar gününe denk gelmekte. Bu tatili şehre yakın bir tatil beldesine giderek değerlendirebilir, metropol hayatının koşuşturmacasından bir süreliğine uzaklaşabilirsiniz.
Her yıl, çeşitli resmi tatillerde, dini ve milli bayramlarda birçok kişi tatilin süresine göre ve bütçesine uygun tatil noktalarına giderek, stresini atıyor. 30 Ağustos 2023 de, Zafer Bayramı mutluluğunu yaşarken aynı zamanda, uygun tatil planları ile keyfimizi yerine getirebilecek bir gün. Çarşamba gününe denk gelen 2023 Zafer bayramı, ekstra bir tatil günü sunmuyor ancak, ekstra izin alarak, Pazartesi gününü bağlamanız durumunda 5 günlük bir plan yapabilirsiniz. Tatilin en keyifli dönemi olan Ağustos sonu, Eylül başı dönem, özellikle Ege ve Akdeniz’de son derece keyifli bir tatil yapmanızı sağlayabilir.
Aşırı sıcakların azaldığı Ağustos sonu dönemde, ek olarak tesislerin yüksek sezon fiyatları da inişe geçer ve uygun fiyatlı hafta sonu tatili yapabilirsiniz. 30 Ağustos için tatil önerileri arıyorsanız, önerimiz hem Türkiye içinde hem de yurtdışında, Kıbrıs ya da Yunanistan gibi yakın bölgelerdeki tatil destinasyonlarıdır. Kendinizi yormadan, ancak Cumartesi Pazar günlerinin hakkını vererek 30 Ağustos bayramını keyifli bir şekilde yaşamak için tek yapmanız gereken, Tatil.com’da listelenmiş birbirinden kaliteli tesislerden bir seçim yapmak ve ailenizle, dostlarınızla unutulmaz bir tatile adım atmak.

29 Ekim 2023, Cumhuriyet Bayramı


Cumhuriyet Bayramı, 2023 yılında Pazar gününe denk gelmekte. Dilerseniz Pazartesi günü işten izin alarak keyifli bir sonbahar gezisine çıkabilirsiniz.
29 Ekim, sonbaharda güzel bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir dönem sunuyor. Tatil sonrası, iş döneminde geçen 2 aylık sürenin ardından, 2-3 günlük bir tatille soluklanmak, kendinizi yenilemek istiyorsanız 29 Ekim tatili sizin için iyi bir alternatif olabilir. Pazartesi günü için izin alarak 3 günlük bir tatil planı yapabileceğiniz 29 Ekim’de, Cumhuriyet Bayramı’na özel tatil önerisi arıyorsanız birçok seçenek sizi Tatil.com’da bekliyor.
3 günlük bir sonbahar tatilinde, kültür konseptli bir tatil yapabilir ya da vizesiz, vizeli Avrupa ülkelerine ya da Ukrayna, Fas gibi yakın bölgelere bir tura katılabilirsiniz. Hem yurtiçi hem de yurt dışında, Ekim sonlarında gezilecek, görülecek birçok yer var ve günlük stresini unutturacak harika tur programları, keyifli ekiplerle aynı zamanda sosyalleşmenizi sağlayacak. 29 Ekim’de yurt içi tatili planlamak isterseniz Kapadokya turları, Mardin ve GAP turları, Karadeniz turlarını da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Fethiye ile Antalya arasındaki tarihi Likya Yolu’nu gezmek için de en iyi dönemlerden birisi, Eylül Ekim aylarıdır. Size en uygun turu keşfetmek için Tatil.com 29 Ekim turlarına bakabilir,

1 Ocak 2023, Yılbaşı


Yılın ilk resmi tatili, 1 Ocak, Pazar gününe denk geliyor. Dilerseniz Perşembe ve Cuma günleri izin alarak uzun ve keyifli bir yılbaşı tatili geçirebilir, seneye keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.
Yılbaşı tatili bu sene, 1 Ocak’ın Pazar günü olmasıyla birlikte harika bir tatil planına da olanak tanıyor. Eğer izin kullanmazsanız, Cumartesi-Pazar harika bir iki günlük haftasonu tatili yapabilirsiniz. Daha uzun bir yılbaşı tatili yapmak, aileniz ve sevdiklerinizle yeni yıla keyifli bir şekilde girmek isterseniz Perşembe ve Cuma günü için izin alarak, 4 günlük bir tatil de yapabilirsiniz.
Tatil.com yılbaşı tur önerileri, her tarzda beklentiye göre, müthiş seçenekler içeriyor. Yılbaşı tatili seçenekleri içinde Kıbrıs turları, Avrupa turları ve çok daha fazlası yer alıyor. Vize ile gidilebilecek yurtdışı yılbaşı tatili önerileri dışında, vizesiz yurtdışı yılbaşı tatilleri ile, yeni yıla binlerce insanla birlikte, eğlenceli bir şekilde adım atabilirsiniz.
2023 yılbaşı tatil turlarında bütçe dostu seçimler keşfetmek istiyorsanız yapmanız gereken, erken rezervasyon avantajlarının sunulduğu Tatil.com fırsatlarından yararlanmak. Kıbrıs otellerinde ya da Antalya otellerinde, yılbaşına özel programlarda birçok ünlü şarkıcı sahne alıyor eğlencenin ve konforun son noktasını görebiliyorsunuz. Yeni yıla mutlu girmek için, siz de yılbaşı tatilinizi planlayın.

23 Nisan 2023, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı


2022 yılında 23 Nisan, Pazar gününe denk gelmekte. Tüm resmi kurumların tatil yapacağı bu günü eşsiz bir tatil ile değerlendirmek isterseniz, Cuma ile Pazar arasında uzun ve keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.
23 Nisan, tatil için uygun resmi tatiller içinde. Bunun nedeni, hem Nisan-Mayıs aylarında özellikle Ege ve Akdeniz’de canlanan doğanın tanığı olma şansınız olacak, hem de yüksek sezon öncesinde uygun fiyatlı bir tatil yapabileceksiniz. 23 Nisan için tatil planı yaparken, Türkiye içinde kültür turlarını da tercih edebilirsiniz. Karadeniz turları, Ege turları, Mardin turları, Gap turları ve Kıbrıs turları gibi seçeneklerle, üç günlük tatili değerlendirme şansınız olabilir.
Dilerseniz, 2023 23 Nisan tatilinde, Perşembe ve Cuma izin alarak, 4 günlük tatil de yapabilirsiniz. Yaz öncesinde, baharın doğaya tekrar hayat verdiği harika bir ay olan Nisan’ın sonunda, ailenizle ve arkadaşlarınızla unutulmaz bir tatil yapmak için, Tatil.com 23 Nisan turlarına göz atabilirsiniz. Erken rezervasyon imkanı sunan oteller, son derece uygun bütçelerle size tatil fırsatı sunuyor. Ek olarak, anlaşmalı konaklama tesisleri ve ulaşım firmaları ile Tatil.com, turlar konusunda ulaşım ve konaklama dahil harika seçenekler sunuyor.

31 Aralık Resmi Tatil mi?


Her yıl en çok merak edilen konuların arasında, yılbaşı gecesi olarak bilinen 31 Aralık gününün resmi tatil olup olmadığı geliyor. 31 Aralık, 2023 yılında Cumartesi gününe denk gelmektedir. Cumartesi günü, hem özel sektörde hem de kamuda, hem de öğrenciler için resmi tatil olmamaktadır. Devlet tarafından özel bir tatil duyurusu yapılmadıkça, 31 Aralık günleri normal çalışma ve okul dönemi sürmektedir.
Buna karşın, 1 Ocak günü resmi tatildir. 2023’e gireceğimiz bu yıl, 31 Aralık günü Pazar, 1 Ocak ise Pazartesi denk gelmektedir. Cumartesi Pazar tatili ile birlikte bu yıl yılbaşı, 2 günlük bir tatil sunmaktadır. Yılbaşı tatili planı yapmak isteyenler, Cuma gecesinden Pazartesi günü de dahil olmak üzere, tatil planı yapabilir.

28 Ekim Resmi Tatil mi?


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, coşkuyla kutladığımız milli bayramlarımız arasında geliyor. 29 Ekim’de birçok kişi, 1 günlük tatil planını kimi zaman farklı izinlerle birleştiriyor. Peki 29 Ekim’in arefesi olan 28 Ekim’de de tatil oluyor mu? 28 Ekim, resmi tatil olarak planlanmayan bir gündür. Buna karşın okullarda 28 Ekim’de yarım gün eğitim olabiliyor, bazı kurumlar da 28 Ekim’i yarım gün olarak düzenleyip, bayram arefesinde erkenden iş bitirebiliyor. 29 Ekim, 2023 yılında Pazar gününe denk gelmektedir. 28 Ekim ise Cumartesi günü, arefedir. 30 Ekim Pazartesi günü ile birleştirilerek, 3 günlük tatil planı yapabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor?


Ramazan ayının son bulduğu, tüm İslam coğrafyasında heyecanla kutlanan Ramazan bayramı, 2023 yılında 21 Nisan’da başlayacaktır. Ramazan arefesi 20 Nisan’ın ardından, 21-22-23 Nisan tarihleri de Ramazan bayramının 1. 2. ve 3. günüdür. 20 Nisan’da olacak arefe, bu yıl Perşembe gününe denk gelmektedir. Yani Ramazan bayramı bu yıl Cuma günü başlayacak, Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere toplam 3 gün sürecektir. Ramazan bayramı tatili planlamak isteyenler, Perşembe ile Pazar arasındaki dört günde plan yapabilir. Tatil.com, Ramazan bayramı turları ile hem yurtiçi hem de yurtdışı seçeneklerinde, uygun fiyatlı ve harika tatil önerileri sunuyor.

2023 Kurban Bayramı hangi Gün?


Türkiye’de en uzun resmi tatillerden biri olan Kurban bayramı, 2023 yılında 28 Haziran günü başlamaktadır. Carşamba gününe gelen 28 Haziran’da başlayan bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba, son günüyse 1 Temmuz Cumartesidir. Kurban bayramı tatillerinde, dilerseniz Temmuz başında değerlendirilebilecek Ege ve Akdeniz kasabalarını keşfedebilir, dilerseniz de serinliği yaşamak adına Karadeniz turuna giderek yaylaları görebilirsiniz. Kurban bayramı turları sunan Tatil.com, aynı zamanda birçok Avrupa ülkesine, Asya, Afrika ve Amerika bölgesindeki ülkelere de turlar düzenlemektedir. Kurban bayramı tatilinizi, aldığınız izinlerle uzatabilir ve daha keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz.

2023 Okullar Ne zaman kapanıyor?


Birçok aile, yaz tatili planı yapmak için okulların kapandığı Haziran ayını bekliyor. 2023 yılında, okulların kapanacağı tarih 16 Haziran olarak belirlenmiştir.
Yaz tatilinde, Ege ve Akdeniz’in gözde beldelerini tercih edebileceğiniz gibi, yorgun bir okul döneminden çıkmış çocuklarınızla harika bir yurtdışı tatili de planlayabilirsiniz. Harika rotalar içeren ve enfes tesislerle, konforu üst düzeyde sunan Tatil.com turlarına göz atarak, aileniz için uygun bütçeli oteller bulabilir, her şey dahil standartlarında kaliteli bir tatil yaşayabilirsiniz. Okullar, 2023 yılında Haziran ayında kapandıktan sonra, tahmini olarak 9 Eylül 2023’de açılacaktır ancak bu tarih, bakanlıktan gelen duyurular ile değiştirilebilir.

2023’de Kaç Gün Resmi Tatil Var?


Türkiye, resmi tatiller konusunda en çok öne çıkan ülkeler içinde yer alıyor. Ülkemizde hem milli hem de dini bayramlar ile, bunun yanı sıra farklı resmi günlerle tatil yapmanıza olanak tanıyan birçok gün var. 2023 yılında Türkiye’de resmi tatil günlerinin toplamı 15 gündür. İşyerinizden, okulunuzdan izin almak zorunda olmadan daha fazla bir tatil planlayabilirsiniz. Ramazan ve Kurban bayramları başta olmak üzere, 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, 1 Mayıs, 15 Temmuz gibi resmi tatillerin yer aldığı Türkiye’de, ülke içi çeşitli kültür turları ile, uygun bütçeli ve vizesiz Balkanlar ve Orta Avrupa turları ile, bambaşka bir kimliğe sahip, görülmesi gereken yerlerden Kıbrıs’a düzenlenen turlarla, tatilinize renk katabilirsiniz.
Erken rezervasyon avantajı ile birlikte gelen harika tatil tekliflerinin yer aldığı Tatil.com, aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle, üst düzey bir tatil yaşamanız adına en iyi tesisleri listeliyor. Kredi kartına taksit, sezona ve tesise özel indirimler gibi imkanların yer aldığı Tatil.com dünyası, tüm resmi tatillere özel turlarla ve binlerce iddialı tesisle, her bütçeye ve beklentiye uygun tatil seçeneklerini sunuyor.

WHATSAPP DESTEK