0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Sinop Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 7 tesis bulundu.

Tunç çağına uzanan yerleşim izlerine rastlanan Sinop’ta bilinen en eski yerleşimciler milattan önce 8. yüzyılda Miletlilerdir. Kentin isminin Yunan Irmak Tanrısı Asopos’un su perisi kızlarından Sinope’den geldiği tahmin edilmektedir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Sinop, bu medeniyetlerden birçok izi ise halen bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli – yabancı turistlerin dikkatini çeken Sinop’ta Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Sinop’ta görülmesi gereken tarihi özellikli yapıların başlıcalarını listelersek: 1887 yılından itibaren kullanılmaya başlayan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Cezaevi listenin ilk sırasında yer alır. Yaklaşık 4 bin yıllık geçmişe sahip kale duvarlarına sahip olan cezaevi, birçok şarkı ve türküye de konu olmuştur.

  1. yüzyılda Osmanlı dönemi sivil mimari örneklerinden biri olarak inşa edilen Aslantorun Konağı, günümüzde Etnografya Müzesi olarak kullanılmaktadır. 19. yüzyılda Osmanlı – Rus savaşları sırasında denizden gelen tehlikeleri önlemek için yapılan Paşa Tabyaları günümüzde turistik tesis olarak kullanılmaktadır. Sülüklü Göl mevkisinde bulunan antik döneme ait Tarihi Su Kanalı; 230 metre uzunluğa ve 1,5 metre yüksekliğe sahiptir. Bizans dönemi tipik mimarisini yansıtan Balatlar Kilisesi, günümüze ulaşan bölümleri ile görülmeye değerdir. 200 metre yüksekliğindeki Kalker Kayalar oyularak yapılan Boyabat Kaya Mezarları, adeta masallardan fırlamış gibidir. Gökırmak Vadisi’nde karşılıklı iki sarp kayadan birinin üzerine kurulan Boyabat Kalesi’nde Geç Roma ve Erken Bizans dönemlerine ait eserleri bulabilirsiniz.

Sinop, sahip olduğu tarihi özellikli yapıların yanında doğal güzellikleri ile de görülmeye değerdir. Sinop’un sahip olduğu doğal güzelliklerden Hamsilos Koyu, İnaltı Mağarası, Erfelek Tatlıca Şelaleleri ve Akgöl görülmeye değerdir. Türkiye’nin en kuzey ucu olan Hamsilos Koyu; buzul aşındırması sonucu oluşmuştur ve dünyada kendiliğinden oluşan tek koy olma özelliğine sahiptir. Toplam 700 metre uzunluğa sahip İnaltı Mağarası; sahip olduğu sarkıt ve dikitlerle görülmeye değerdir. İrili ufaklı toplam 28 şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri sahip olduğu kamp alanları ile dikkat çekmektedir. 1200 metre yükseklikte bulunan Akgöl, Sinop’ta gezilebilecek doğal güzelliklerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri saymakla bitmeyen Sinop’ta konaklama imkanları da ilin sahip olduğu turizm potansiyeline paralel olarak gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile tanınan Sinop Otelleri, misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Siz de Sinop’u tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile tanınan bu Orta Karadeniz ilini keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Sinop tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Sinop otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.