0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Sivas Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 9 tesis bulundu.

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas, ülkemizin en önemli ve en eski kentlerinden biridir. Üç vadinin arasında kalan kent; Giresun, rdu, Tokat, Erzincan, Malatya, Maraş, Kayseri ve Yozgat ile komşudur. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıp hem Doğu Karadeniz hem de Doğu Anadolu Bölgesi ile etkileşimde olan Sivas; sahip olduğu konumuyla, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış topraklarıyla, mikroklima özelliği taşıyan iklimiyle, doğal güzellikleri ve misafirlerini Türk misafirperverliği ile ağırlayan Sivas otelleri ile ülkemizin mutlaka görülmesi gerekn kentleri arasındadır.

Sivas’a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Karasal iklimin etkisi altında olan Sivas’ta yaz ayları oldukça sıcak geçerken kış ayları soğuktur. Dolayısıyla şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini gönüllerince görmek isteyenler yolculuklarını ilkbahara denk getirirlerse daha rahat olacakları söylenebilir. Sivas’a ulaşım için ise fpek çok yol vardır. Ülkemizin hemen her şehrinden düzenlenen otobüs seferleri ile ulaşılabileceği gibi Ankara, İstanbul, Kars ve Kayseri gibi kentlerden düzenenlenen tren seferleriyle de ulaşılabilir. Ya da havayolu ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gelerek buradan Sivas’ın dilediğiniz yerine geçiş yapabilirsiniz.

Sivas Gezilecek Yerler

Anadolu^nun en eski yerleşim yerlerinden olan Sivas’ta yapılan kazılar sonucu ele geçen buluntular, bölgede Neolitik Çağ’dan beri yerleşimin olduğunu göstermektedir. Milattan önceki yıllardan beri sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan kentte o zamanlardan bu günlere pek çok kıymetli tarihi eser kalmıştır. Bir de buna tabiat ananın eseri olan muhteşem doğal güzellikler eklenmiştir. Sonuç olarak Sivas gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.

Çifte Minareli Medrese, Sivas’ta görülecek yerler listesinin başında yer alır. 1271 yılına ait bir eser olan medrese, İlhanlılar Dönemi’nde inşa edilmiştir. Daha sonra Anadolu Selçuklu döneminde kültür hayatının önemli yapılarından biri haline gelmiştir. Medrese bugün restorasyonlar ile ayakta kalmaktadır.

Gök Medrese’de Sivas’ta görülmeyi hak eden en önemli yapılardan biridir. Selçuklu Veziri Sahip Ata tarafından yaptırılan Gök Medrese’den, Evliya Çelebi Kızıl Medrese olarak bahsetmiştir. İlaveten; bu medresenin emsalinin İslam diyarlarının hiç birinde bulunmadığını, medresenin kapısının bir kale kadar sağlam olduğunu söylemiştir.

Tarihi Orta Çağ’a kadar uzanan ve Bizans – İran arasında sınır karakolu görevi yapan Divriği Kalesi, Mengücekliler tarafından yaptırılan Divriği Ulu Camii, Sivas Kongresi’nin gerçekleştiği Atatürk ve Etnografya Müzesi ile en ünlü halk ozanlarımızından biri olan Aşık Veysel’in yaşamını yitirdiği evi Sivas’ta görülecek tarihi mekanlar arasındadır.

Sivas’ın doğal güzelliklerine gelecek olursak burada da ilk sırayı Gemerek Sızır Şelalesi alır. İkinci derece sit alanı olan ve Anadolu’nun en güzel yerleri arasında bulunan bu şelale 500 metre yüksekten akmakta olup etrafı yeşillikler ile bezelidir.

Erçimen Yaylası ise Sivas’ta yayla turizminin gerçekleştiği noktadır. Bol oksijenli havası, yeşili bol doğası, organik ürünleri ve şirin yayla evleri ile her yıl yüzlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Kangal Balıklı Kaplıcası ise Sivas’ın şifa dağıtan merkezidir. Egzamadan sivilceye kadar pek çok cilt hastalığına sişa olduğunu söylenen kaplıca suyu ve balıkları sağlık tuziminin önemli öğelerindendir.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Sivas tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Sivas otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.