0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Çerkezköy Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 6 tesis bulundu.

Tekirdağ’a bağlı bir ilçe olan Çerkezköy; sanayi bölgeleri, günden güne artan nüfusu ve gelişmekte olan yapısı ile dikkat çekmektedir. İlçe; Osmanlı – Rus savaşları sonrası bölgeye yerleştirilen Çerkez halkı nedeniyle Çerkezköy ismini almıştır. Günümüzde bölgedeki Çerkez nüfusu azalmış olsa da bölgenin ismi hala aynı şekilde kullanılmaktadır.

Günden güne gelişmekte olan yapısı ile dikkat çeken Çerkezköy’de Gezilecek Yerler listesini bölgede gelişmiş sanayi imkânları için yaşayan halkın sosyal yaşam alanları oluşturmaktadır. Halkın büyük bölümü sanayi tesislerinde çalışmakta, hizmet ve tarım faaliyetlerinde çalışan sayısı az da olsa bulunmaktadır. İlçe, sahip olduğu Organize Sanayi Bölgesi sayesinde nüfusunu sürekli olarak arttırmakta ve dışarıdan göç almaktadır. Bölgedeki yüksek ekonomik gelir ve hızlı nüfus artışı bölgenin günden güne gelişmesini sağlamaktadır. Günümüzde altmış bini aşkın nüfusun sanayi tesislerinde çalıştığı Çerkezköy’de sosyal hayat da bu nüfusa yönelik olarak şekillenmiştir. Çerkezköy’de restoran ve cafelerde eğlenceli vakit geçirilebilir.

Ekonomik gelişmişlik Çerkezköy’de ulaşım imkânlarının da gelişmesine yol açmıştır. Çerkezköy’e kara yolu ile ulaşabileceğiniz gibi İstanbul Sirkeci tren garından günde 3 sefer yapan tren aracılığı ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Çerkezköy İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta oluşu ile de konum avantajına sahiptir. Çerkezköy; Tekirdağ şehir merkezine 56 kilometre, İstanbul’a ise 110 kilometre mesafede bulunmaktadır. Çevre ilçelerden Saray ve Çorlu ilçeleri de sahip oldukları aktivite imkânları nedeniyle ziyaret etmeye değerdir.

Yaklaşık olarak son 100 yıldır yerleşimin bulunduğu Çerkezköy, son yıllardaki hızlı gelişim ivmesiyle günden güne farklı bir çehreye bürünmektedir. Özellikle sanayi yatırımlarının artması beraberinde artan nüfusu da getirmiş, artan nüfus ise kent yapısının günden güne gelişmesine sebep olmuştur. Çerkezköy; sanayideki gelişmelere bağlı olarak ekonomik olarak da güçlenmiş ve bu ekonomik güçlenme halkın sosyal yaşamını geçireceği alanlara yapılan yatırımlarla Çerkezköy’ün görünümünü baştan aşağı değiştirmiştir. Yani Çerkezköy; sanayileşmenin başlattığı domino etkisi ile yepyeni bir yer halini almıştır.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Çerkezköy tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Çerkezköy otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
HEMEN ARA WHATSAPP DESTEK