Haritada Göster

Filtre

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Tokat Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 4 tesis bulundu.

Orta Karadeniz’de bulunan Tokat şehri doğası, tarihi ve misafirperver insanıyla Anadolu’nun eşsiz güzelliklerinden biridir. Beş bin yıllık bir tarihe sahip olan Tokat, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerden birçok eseri halen bünyesinde bulunduran Tokat’ta Gezilecek Yerler listesinin büyük bölümünü bu eserler oluşturmaktadır.

Milattan sonra 5-6. Yüzyıllarda yapıldığı tahmin edilen Tokat Kalesi, Tokat’ın simgelerinden biridir. Tokat Müzesi ise Tokat’ın zengin tarihine tanıklık etmek için size büyük bir fırsat tanımaktadır. 700 yaşındaki Selçuklu eseri Hıdırlık Köprüsü, 1572 yılında Osmanlı paşası Ali Paşa tarafından yaptırılan Ali Paşa Camii, milattan önce 1. Yüzyıldan kalma eserlere ulaşılan Sebastapolis Antik Kenti, tarih boyunca şifa dağıtmış olan Sulusaray Kaplıcası, yine şifa kaynağı olan Reşadiye Kaplıcaları, Atatürk’ü 3 kez misafir etmiş olan Atatürk Köşkü, doğal güzelliklerden Zinav Gölü, 1. Alaaddin Keykubad’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan Mehperi Hatun Kervansarayı, birçok kuş türüne rastlayabileceğiniz Kaz Gölü, kentin her yerinden görülebilecek şekilde inşa edilen Saat Kulesi, 1638 yılında yapılmış olan Mevlevihane, 18. Yüzyılda Osmanlı Barok tarzında inşa edilmiş Latifoğlu Konağı, 17 yüzyılda yapılmış olan Taşhan, 13. Yüzyılda Anadolu Selçukluları tarafından yapılan Gök Medrese, Jül Sezar’ın meşhur “Geldim, Gördüm, Yendim” sözünü söylediği Zile Kalesi, dünyanın 8. Harikası olarak anılan Ballıca Mağarası ve Yazmacılar Hanı Tokat’ta görülmesi gereken önemli yapı ve doğal güzelliklerin başlıcalarıdır.

Tarihi ve doğal güzelliklerini gezmeye uzun bir zaman ayırmanız gereken Tokat’ta yöresel lezzetleri tadabileceğiniz cafe ve restoranlarda dinlenme imkânı bulabilir Tokat Otelleri’nde bir sonraki günkü geziniz için enerji toplayabilirsiniz. Tokat’ın özel lezzetlerinden Tokat Kebabı, Bakla Dolması, Bat ve Keşkek’i tatmadan şehirden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Tokat’a kara yolu ve şehirde bulunan havaalanı sayesinde hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içinde ulaşım için halk otobüsleri ve taksileri kullanabilirsiniz. Siz de Tokat’ı görülecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin ve Tokat’ın tarih ve doğayı bir araya getiren ara sokaklarını keşfetme imkânı yakalayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Tokat tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Tokat otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.