Filtre

Trabzon Otelleri

Asi Karadeniz kıyılarının yeşillerle bezeli coğrafyasında büyüleyici doğal güzellikleri, köklü tarihi, Trabzon otelleri ve lezzetli yemekleriyle inci gibi parlayan bir değer Trabzon… Karadeniz denince akla ilk gelen yerlerden olan bu nadide şehir kendine has gelenekleri, kültürel değerleri, eşsiz doğası ve tarihi birikimi ile mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.

Yerleşim tarihi milattan önce 756 yılına kadar uzanan yaklaşık 2200 yıllık köklü bir şehir olan Trabzon; köklü kültürü, tarihi derinliği ve eşsiz doğal varlıkları ile oldukça etkileyici bir şehirdir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Trabzon; hem tarih hem de doğa keşfine çıkmak isteyenlerin favori destinasyonlarından biridir.

Trabzon Gezilecek Yerler

Tarih boyunca Trabzon İmparatorluğu’nun başkentliğini yapan ve 1461 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından alınan Trabzon birçok tarihi özellikli yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu yapıların da içinde bulunduğu Trabzon’da Gezilecek Yerler listesine tarihi özellikli yapılarla başlayalım: Yapım tarihinin milattan sonra 365-395 yılları arasına denk geldiği varsayılan Sümela Manastırı, aynı gece iki rahibin rüyalarında Hz. İsa ve Hz. Meryem’i görmeleri üzerine rüyalarında gördükleri yere inşa ettikleri manastır olarak bilinmektedir. Manastır, Maçka ilçesinin tepelerinden birinde yer almaktadır. Trabzon’un merkezinde bulunan Trabzon Kalesi, denizden gelebilecek saldırıları önlemek amacıyla denizi gören en yüksek tepeye inşa edilmiştir. Milattan sonra 270 yılında yapıldığı tahmin edilen Vazelon Manastırı, bölgenin en eski manastırı olma özelliğine sahiptir.

Trabzon İmparatorluğu döneminde Kral 1. Manuel tarafından kilise olarak yaptırılan Ayasofya Müzesi, geçirdiği restorasyon çalışmaları sonrası turizme kazandırılmıştır. 752 yılında inşa edilen Peristera Manastırı, 250 metrelik bir kayanın üzerinde bulunmaktadır. 7. yüzyılda inşa edilen St. Anna (Küçük Ayvasıl) Kilisesi, Trabzon’da ayakta kalabilen en eski kiliselerden biridir.

Trabzon’da Doğal Güzellikler

Yeşillikler arasında bulunan Uzun Göl, heyelan sonucu dere yatağının baraj şeklinde kapanması sonucu oluşmuştur. Göl etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, cafe ve restoranlarda yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Trabzon’un ev sahipliği yaptığı bir başka heyelan set gölü olan Sera Gölü, Akçaabat ilçesinde bulunmaktadır. Trabzon’un doğal güzelliklerinden bir diğeri de Boztepe’dir. Boztepe’de eşsiz Trabzon manzarasını semaverle gelen çayınız eşliğinde izleyebilirsiniz. Karadeniz’in eşsiz doğasını keşfedebileceğiniz Altındere Vadisi’ni seyahat planınıza eklemeyi unutmayın. Dünyanın en uzun ikinci mağarası olan Çal Mağarası, esrarengiz bir yolculuk için misafirlerini beklemektedir. Trabzon’un doğal güzelliklerinden bahsederken yaylalarını es geçmek olmaz. Eşsiz manzaraları ile Trabzon yaylalarında genzinizi yakacak temiz havaya hazır olun. Bu arada yaylalara çıkacak okuyucularımıza bir hatırlatma yapalım. Yazın en sıcak döneminde bile yaylaların oldukça soğuk olduğunu hatta yağmur yağma ihtimali bulunduğunu düşünerek yaylaya çıkarken soğuktan ve yağmurdan korunmanızı sağlayacak eşyalarınızı hazır etmeyi unutmayın!

Trabzon’da Ne Yenir?

Trabzon’un köklü tarihi kadar köklü bir yemek kültürü de bulunmaktadır. Trabzon’da Akçaabat Köftesi, Vakfıkebir Ekmeği, Tereyağlı Pide, Kuymak, Kaygana, Hamsiköy Sütlacı ve balık çeşitlerini tatmadan dönmeyin!

Trabzon’da Konaklama

Eşsiz tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Trabzon, turizm bakımından da oldukça gelişmiştir. Buna bağlı olarak gelişen Trabzon Otelleri her bütçeden misafirlerine konforlu hizmet verebilecek kapasitededir.

Siz de Trabzon’u tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarihi ve doğal güzelliklerle dolu eşsiz bir kültür turu ile Karadeniz’in en önemli kentini keşfetmek için geç kalmayın!

Bu tarihlerde müsait bir otel bulamadık.

Bu tarihlerde müsait bir otel bulamadık.

Aramanızı değiştirerek kendinize uygun otel bulabilirsiniz.

Aramanızı tekrar yapmak ister misiniz?

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Trabzon tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Trabzon otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.