0 Gece

Filtrele

Tesis Tipi

Usak Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 2 tesis bulundu.

Aşıklar diyarı olarak bilinen Uşak ili Ege bölgesinde bulunmaktadır. Tarihi Milattan önce dört bin yılına kadar uzanan Uşak şehri, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden eserleri halen bünyesinde barındırmaktadır. Uşak şehri tarihi güzelliklerinin yanında doğal güzellikleri, kaplıca ve ılıcaları ile de dikkat çekmektedir.

Köklü kültürü, doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanları ile dikkat çeken Uşak’ta Gezilecek Yerler listesine göz atalım; 10 bini aşkın esere ev sahipliği yapan Uşak Arkeoloji Müzesi genellikle roma ve Bizans dönemi eserlere ev sahipliği yapar. Milattan önce 6. Yüzyılda Lidya ülkesini yöneten zenginliği ile tanınan Karun dönemine ait olan Karun Hazinesini de yine bu müzede ziyaret edilebilir. Atatürk ve Etnografya Müzesi; Atatürk’ün bir dönem ikamet ettiği evin müzeye dönüştürülmesi ile oluşmuştur. Müzede Atatürk dönemine ait pek çok eser sergilenmektedir.

Uşak’ın tarihi zenginliklerini keşfetmek isterseniz, Blaundus (Sülümenli) Antik Kenti’nde kale, tapınaklar, tiyatro, stadyum ve kaya mezarları gezebilirsiniz. Yine Uşak’ta bulunan Sebaste(Selcikler), Alaudda (Hacımköy), Mesatimolos (Düzköy) ve Akmonia (Ahatköy) ören yerleri gezilebilecek tarihi nitelikli yerlerdir. Banaz çayı üzerinde bulunan Cılandıras Köprüsü; Lidyalılar tarafından yapılmış ve günümüzde halen varlığını sürdürmektedir. Uşak Evleri, Çataltepe Köprüsü, Bedesten, Paşa Hanı, Ulu Cami ve Burma Cami gezilebilecek diğer yapılardır.

Uşak; tarihi nitelikleri yapılarının yanında doğal güzellikleri ile de tanınmaktadır. Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olan Ulubey Kanyonu Uşak’ta gezilmesi gereken en önemli yerlerdendir. Kanyonda bulunan Cam Teras aracılığıyla kanyonun büyüklüğünü daha iyi keşfedebilirsiniz. Manzaranın yükseklik korkusu olanlar için biraz ürkütücü olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Diğer doğal güzelliklerden Örencik Termal Tesisleri, Hamamboğazı Kaplıcası, Göğem Göleti, Takmak Göleti ve Karaağaç Göleti de gezilebilecek yerlerdir.

Uşak gezinizde alışveriş imkânları için Uşak ilinin merkezi konumundaki Cumhuriyet Caddesi’ni gezebilir, yorulduğunuzda cafe ve restoranlarda yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Konaklama ihtiyaçlarınızda ise Uşak Otelleri konforlu alternatifleriyle misafirlerini memnun etmektedir. Siz de Uşak’ı gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; tarih ve doğanın muhteşem eserlerini keşfetme imkânı yakalayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Usak tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Usak otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.