0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Van Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 12 tesis bulundu.

Tarihi milattan önce 7000 yılına kadar uzanan Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Doğu Anadolu’nun incisi Van; tarih boyunca Urartulardan başlamak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerden birçok eseri halen bünyesinde barındıran Van’da Gezilecek Yerler listesi bu eserler üzerine kuruludur.

Urartular zamanında Tuşpa ismiyle başkent olarak kullanılan Van’da gezilebilecek yerlerden ilki yine Urartulardan kalma, milattan önce 855 yılında Urartu Kralı 1. Sardur tarafından yaptırılan Van Kalesi’dir. Kale içerisinde Urartular’a ait çivi yazılı tabletler, mabetler, mezarlar,burçlar, Osmanlı döneminden kalma camiler ve halk arasında Bin Merdiven ya da Şeytan Merdivenleri olarak bilinen kaya basamaklar da bulunmaktadır. 1. Dünya Savaşı dönemine kadar kullanılan ancak savaş döneminde harap olduğu için bugünkü konumuna taşınmış olan Van şehri’nin eski şehri ve halen ayakta kalabilen evleri ziyaretçilere açık durumdadır.

Gürpınar ilçesinde sarp bir yamaç üzerinde bulunan Hoşap Kalesi zengin bir kalıntıya sahiptir. Urartular tarafından inşa edildiği düşünülen kale, Osmanlı’ya bağlı Mahmudi beyliği döneminde 1643 yılında Mahmudi Sarı Süleyman tarafından restore edilmiş ve bugünkü halini almıştır.

Van ili, aynı isme sahip gölü ve göl üzerindeki adaları ile de bilinir. Van gölü Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük soda gölü olma özelliğine sahiptir. Nemrut dağı’nın patlaması sonucu oluştuğu sanılan Van Gölü volkanik göl olma özelliğine de sahiptir. Göl üzerinde bulunan adalardan Akdamar Adası, bölgenin en çok turist çeken yerlerindendir.

Ermeni Krallığı döneminde milattan önce 921-915 yılları arasında Kral 1. Gagik tarafından keşiş mimar Manuel’e yaptırılan Surp Haç Kilisesi günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Yine göl üzerinde bulunan Adır Adası ya da halk arasında bilinen ismiyle Lim adası bünyesinde bulunan Lim Manastırı, St. Georges Kilisesi ve St. Sion Şapeli ile görülmeye değerdir.

Van’da bulunan önemli yapılardan Hüsrev Paşa Camii, Kaya Çelebi Camii, Muradiye Şelalesi, St. Bartholomeus Kilisesi, Ayanis Kalesi, Van Kedi Evi, Akdamar Kalesi, Şeytan Köprüsü, Peri bacaları ve Kaplıcalar’da görülmeye değerdir.

Van’a hava yolu, kara yolu ve tren ile ulaşım sağlayabilir; şehir içi ulaşımda ise minibüs, otobüs ve taksileri kullanabilirsiniz. Van Otelleri ise tüm konaklama ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek niteliktedir.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Van tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Van otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK