0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Zonguldak Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 8 tesis bulundu.

Tarihi, milattan önce 2500 yılına kadar uzanan Zonguldak ili, Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Zonguldak, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Zonguldak; yerli ve yabancı turistlerin özellikle kültür turizmi için tercih ettiği destinasyonlardan birisidir.

Zonguldak’ta Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli yapılar ve doğal güzellikler ile yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanan Zonguldak’ta Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Öncelikle Zonguldak’ın sahip olduğu tarihi değerlere göz atalım:

Milattan önce 7. yüzyıla uzanan büyük bir tarihe sahip olan Filyos Antik Kenti, Helenistik devirlere ait eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Filyos’ta bulunan ve Romalılar tarafından yapıldığı düşünülen Filyos Kalesi, denize hakim bir noktada konumlandırılmıştır.

  1. yüzyıl klasik Türk hamamı tipinde inşa edilen Bozhane Hamamı; hamam bölümü taştan, soyunma böümleri ise ahşaptan olan yapısıyla dikkat çekmektedir. 8. yüzyılın başlarında Bizans döneminde inşa edilen Ereğli Kalesi, günümüzde askeri bölge içinde yer aldığı için ziyaretçilere kapalıdır. 19. yüzyılın sonlarına doğru inşa edildiği düşünülen Kozlu Kilisesi, Hristiyan Ortodoks cemaatine aittir.

  2. Dünya Savaşı sonucunda Fransızlarca işgal edilmek istenen Zonguldak’ın efsanevi direnişinin simgesi olan Gazi Alemdar Gemisi’nin aslına uygun olarak inşa edilmiş müzesi görülmeye değerdir. 5. yüzyılda Roma İmparatoru 2. Theodosius tarafından yaptırılan Ayasofya Kilisesi, 14. yüzyılda Osmanlı Padişahı Orhan Gazi tarafından Zonguldak’ın fethi sonrası camiye çevrilmiştir. Zonguldak’ta kömür madenini ilk bulan kişi olarak tanınan Uzun Mehmet’in anıtı, Zonguldak şehir merkezinde bulunmaktadır. 19. yüzyılın sonlarında Zonguldak sancak beyi Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılan konak; tamamlanan restorasyon çalışmasından sonra 1998 yılında Karadeniz Ereğli Müzesi olarak Zonguldak tarihine ışık tutmaya başlamıştır.

Zonguldak’ın sahip olduğu doğal güzelliklere göz atacak olursak; Cehennemağzı mağaraları bu güzelliklerin en dikkat çekicisi olarak göze çarpacaktır. Yunan mitolojisinde de önemli bir yere sahip olan mağara, Hristiyanlık tarihinde de kendine yer edinmiştir. Zonguldak’ın ev sahipliği yaptığı diğer doğal güzellikler ise; Harmankaya Şelalesi, Kapuz Plajı, Bölüklü Yayla, Gökgöl Mağarası ve Ilıksu Plajı gibi doğal güzelliklerdir.

Zonguldak Konaklama

Zonguldak, gelişmiş konaklama imkanları ile misafirlerini beklemektedir. Konforlu hizmetleri ile bilinen Zonguldak Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Zonguldak’ta Ne Yenir?

Zonguldak’ın meşhur lezzetlerinden Mancar Sarması, Malay, Bayram Tiridi, Uğmaç Çorbası, Pumpum Çorbası, Beyaz Baklava ve Kabuklu Fasulye gibi lezzetleri tatmadan Zonguldak gezinizi tamamlamayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Zonguldak tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Zonguldak otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK