Ankara Otelleri

Çam-thermal-resort-&-spa Yarım Pansiyon

Çam Thermal Resort & Spa

Kızılcahamam
170 TL
patalya-thermal-resort-hotel Yarım Pansiyon

Patalya Thermal Resort Hotel

Kızılcahamam
150 TL 127.5 TL
%15 indirim!
hattuşa-vacation-thermal-club-ankara Yarım Pansiyon

Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara

Ankara
125 TL 112.5 TL
%10 indirim!
grannos-thermal-hotel-&-convention-center Yarım Pansiyon
naskon-sapphire-termal-resort-&-spa Oda kahvaltı

Naskon Sapphire Termal Resort & Spa

Ankara
99 TL 89.1 TL
%10 indirim!
prestige-thermal-hotel-spa-wellness Oda kahvaltı

Prestige Thermal Hotel Spa Wellness

Ankara
150 TL 127.5 TL
%15 indirim!
midas-otel-termal-&-spa-haymana Yarım Pansiyon

Midas Otel Termal & Spa Haymana

Ankara
140 TL 119 TL
%15 indirim!
başak-termal-hotel Yarım Pansiyon

Başak Termal Hotel

Kızılcahamam
115 TL 109.25 TL
%5 indirim!

Ankara

Yerleşim tarihi Eski Taş Çağına kadar uzanan Ankara, ülkemizin başkenti ve en kalabalık 2. şehridir. Ankara ismi Frigya dilinde "Gemi Çapası" anlamına gelen Aykupa'dan gelmektedir. Efsaneye göre Frig Kralı Midas burada bir gemi çapası bulduğu için bu isimle anılmaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Ankara, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise bünyesine katmıştır.

Ankara'da Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ve ülkemizin kuruluş mücadelesinin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Ankara'da Gezilecek Yerler listesini tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir, Ankara'da ziyaret edilmesi gereken ilk yerdir. Tarihi milattan önce 2. yüzyıla kadar uzanan Ankara Kalesi, günümüze pek çok tadilat çalışmasının ardından ulaşabilmiştir. Mahmut Paşa Bedesteni ve Kurşunlu Han yapılarının içinde yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde Paleolitik Çağdan günümüze kadar Anadolu arkeolojisi sergilenmektedir. 1997 yılında Avrupa Yılın Müzesi Ödülü'nü kazanan müze, kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzelerindendir.

1915 yılında yapımına başlanan ve 23 Nisan 1920'de açılan 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi yapısı 23 Nisan 1961'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Müzesi adıyla, 23 Nisan 1981 yılında ise Kurtuluş Savaşı Müzesi ismiyle ziyarete açılmıştır. Cumhuriyet döneminde müze olarak planlanıp yapılan ilk devlet müzesi olan Etnografya Müzesi, 1930 yılında hizmete girmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının 1953'de Anıtkabir'e nakline kadar kaldığı müzede Atatürk'ün naaşının kaldığı kısım halen Atatürk'ün anısına hürmeten sembolik bir kabir şeklinde korunmaktadır.

1924 – 1960 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak hizmet veren 2. TBMM Binası 30 Ekim 1981 yılından itibaren Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Milattan önce 25 yılında inşa edilmiş olan Augustus Tapınağı, geçirdiği pek çok tadilat çalışması sonucunda günümüze ulaşabilmiştir. 1428 yılında Mimar Mehmet Bey tarafından inşa edilen Hacı Bayram Camii, Hacı Bayram-ı Veli Türbesi yanına inşa edilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'e armağan edilen 52 bin dönümlük arazide bulunan Atatürk Orman Çiftliği, ülkenin en büyük hayvanat bahçesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Ankara, tarihi dokusunun yanında doğal güzellikleri ve zengin tatil alternatifleri ile de dikkat çekmektedir. Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Mogan Gölü ve Kuğulu Park'ta Ankara'nın doğasını keşfedebilir; Kızılcahamam'da termal tatilin tadını çıkarabilir; Elmadağ Kayak Merkezi'nde kayak yapma imkanı bulabilirsiniz.

Ankara'da Konaklama

Turistik olarak oldukça gelişmiş olan Ankara'da konaklama imkanları da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlayan Ankara Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Şehir merkezini tercih ediyorsanız da, Ankara şehir merkezi otelleri sayfamıza ayrıca göz atabilirsiniz.

Siz de Ankara'yı gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; tarihi dokusu, eşsiz doğası, şifa dağıtan termal suları ve kayak merkezi ile birçok tatil konseptini bir arada barındıran Ankara'yı keşfetmek için geç kalmayın!
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global