İzmir Otelleri

miplaya-by-prestij Her Şey Dahil

Miplaya by Prestij

Çeşme
141.79 TL 92.16 TL
%35 indirim!
pırıl-hotel-thermal-beauty-spa Tam Pansiyon

Pırıl Hotel Thermal Beauty Spa

Çeşme
120 TL 88.8 TL
%26 indirim!
boyalık-beach-hotel-and-spa-Çeşme Yarım Pansiyon

Boyalık Beach Hotel and Spa Çeşme

Çeşme
199 TL 169.15 TL
%15 indirim!
kaya-İzmir-thermal-&-convention Oda kahvaltı

Kaya İzmir Thermal & Convention

İzmir
212.5 TL 180.63 TL
%15 indirim!
balçova-termal-otel Oda kahvaltı

Balçova Termal Otel

İzmir
140.98 TL 119.83 TL
%15 indirim!
altın-yunus-resort-&-thermal-hotel Oda kahvaltı

Altın Yunus Resort & Thermal Hotel

Çeşme
140 TL 126 TL
%10 indirim!
babaylon-hotel Her Şey Dahil

Babaylon Hotel

Çeşme
170 TL 110.5 TL
%35 indirim!
Çeşme-naz-resort Her Şey Dahil

Çeşme Naz Resort

Çeşme
110 TL 82.5 TL
%25 indirim!

İzmir

İzmir, ülkemizin Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Ege'nin İncisi olarak anılan İzmir, bölgenin en gelişmiş kentidir. Ege Denizi kıyısında yer alan kent, Aydın, Balıkesir ve Manisa ile komşudur. Kendine has lezzetleri olan boyozu, kumrusu ve kendine hayran bırakan denizi, plajları, kordonu, ile gönülleri fetheden İzmir, ülkemizde yaşanacak en güzel şehirlerden biridir. Özellikle yaz mevsiminin başlamasıyla akına uğrayan kentte tatil yapmak için İzmir Otelleri tercih edilebilir.

İzmir'e Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Deniz kenarında bulunan İzmir, Akdeniz İklimi'nin etkisi altındadır. Kışların ılık geçtiği şehirde yaz ayları oldukça sıcaktır. Tüm yıl boyu rahatlıkla gidilebilecek bir yer olan İzmir, özellikle yaz tatilleri için tercih edilmektedir. Kente, ülkemizin her yerinden yapılan otobüs seferleri ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi havayolu ile de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı kentin havayolu ulaşımını karşılamaktadır.

İzmir'de Gezilecek Yerler

İzmir gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olan bir şehrimizdir. Gerek tarihi gerekse tabii güzellikler açısından oldukça zengin olan İzmir'de görülecek yerler arasında ilk sırayı, kentin simgesi olan Saat Kulesi almaktadır. Konak Meydanı'nda yer alan ve en popüler buluşma noktası olan Saat Kulesi 1901 yılında inşa edilmiştir. 25 metre uzunluğunda olan kulenin üzerinde yer alan saat Alman hediyesidir.

Kentin bir başka simgesi ise Tarihi Asansör'dür. İzmir'in en önemli turistik mekanlarından biri olan Asansör, iki sokağı birbirine bağlamaktadır. 1907 yılında inşa edilen yapı günümüzde ulaşımdan ziyade turistik amaçlı kullanılmaktadır. Muhteşem bir İzmir manzarası sunan Tarihi Asansör'ün terasında oturup bir şeyler içerken manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında hizmete açılmış olan İzmir Doğal Yaşam Parkı ise kentin en keyifli yerlerinden biridir. 425 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan park;1500 hayvana, 250 bütki türüne ve 3000 ağaca ev sahipliği yapmaktadır. Bu rakamlar ile Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parklarından olan İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda keşif dolu bir gezi yaşayabilirsiniz.

Taşıdıkları tarihi değer ile göz dolduran Efes Antik Kenti ve Selçuk Antik Kenti ise İzmir'de görülmesi gereken yerlerdendir. Antik Çağ'ın en önemli yerlerinden olan bu antik kentlerde yer alan yapılar büyük önem taşımaktadır. Örneğin Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Artemis Tapınağı Efes Antik Kent'te yer almaktadır.

İzmir'in bir diğer popüler adresi ise Şirince'dir. Adının hakkını veren eski bir Rum köyü olan Şirince, korumayı başardığı kendine has dokusu ve ünü ülke sınırlarını aşan şarabıyla görülmeyi hak eden Şirince huzur dolu bir kasabadır. Özellikle 31 Aralık 2012'de Maya Takvimi'nin bitişiyle dünyanın sonunun geleceği ancak Şirince'ye hiçbir şey olmayacağı inancıyla ünlenmiştir.

İzmir'de görülmeyi hak eden diğer yerler ise; Kadifekale, Konak Pier, Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Kadifekale, Karşıyaka, Balçova Teleferiği, Alsancak, Kültürpark, İnciraltı, Çiçekliköy, Foça ve daha nicesi...
 

KAMPANYALAR
ephesus-paradise-boutique-hotel Oda kahvaltı

Ephesus Paradise Boutique Hotel

İzmir
210.84 TL179.21 TL
%15 indirim!
alaroof-butik-otel Oda kahvaltı

Alaroof Butik Otel

Alaçatı
125 TL117.5 TL
%6 indirim!
alaçatı-sörf-hotel Oda kahvaltı

Alaçatı Sörf Hotel

Alaçatı
90 TL
alaçatı-private-hotel Oda kahvaltı

Alaçatı Private Hotel

Alaçatı
125 TL106.25 TL
%15 indirim!
alaçatı-1881-concept-otel Oda kahvaltı

Alaçatı 1881 Concept Otel

Alaçatı
115 TL88.55 TL
%23 indirim!
la-mia-casa-hotel Oda kahvaltı

La Mia Casa Hotel

Alaçatı
137.5 TL130.63 TL
%5 indirim!
bloom-hotel-alaçatı Oda kahvaltı

Bloom Hotel Alaçatı

Alaçatı
125 TL118.75 TL
%5 indirim!
ala-konak-alaçatı-butik-hotel Oda kahvaltı

Ala Konak Alaçatı Butik Hotel

Alaçatı
125 TL118.75 TL
%5 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global