Kapadokya Otelleri

Kapadokya Otellerinde Ara
Kapadokya

Hem tarihi hem doğal güzellikler bakımdan dünyanın en iyi şehirlerinden biri olan Kapadokya her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Toroslar ve Kızılırmak'ın arasında bulunan Kapadokya, eriyen lavların rüzgar ve yağışlarla oluşan Peribacaları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Böylesine

Devamı
Kapadokya Otelleri
NEREDE KALINIR?
kayakapı-premium-caves-cappadocia Oda kahvaltı
kapadokya-lodge Yarım Pansiyon

Kapadokya Lodge

Kapadokya
159.97 TL
cappadocia-cave-resort-spa Oda kahvaltı

Cappadocia Cave Resort Spa

Kapadokya
465.78 TL
abras-cave-hotel Oda kahvaltı

Abras Cave Hotel

Kapadokya
115.26 TL
dere-suites-cappadocia-hotel Oda kahvaltı

Dere Suites Cappadocia Hotel

Kapadokya
367.51 TL
dilek-kaya Oda kahvaltı

Dilek Kaya

Kapadokya
133.64 TL
gamirasu-cave-hotel Oda kahvaltı

Gamirasu Cave Hotel

Kapadokya
411.03 TL
the-cappadocia-hotel Oda kahvaltı

The Cappadocia Hotel

Kapadokya
115.55 TL
Kategoriler
Popüler Destinasyonlar

Kapadokya

Hem tarihi hem doğal güzellikler bakımdan dünyanın en iyi şehirlerinden biri olan Kapadokya her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Toroslar ve Kızılırmak'ın arasında bulunan Kapadokya, eriyen lavların rüzgar ve yağışlarla oluşan Peribacaları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Böylesine bir güzelliği ancak yukarıdan bakarak farkedebilirsiniz. İşte bu nedenle özellikle sabahın erken saatlerinde kalkan rengarenk balonlara binmenizi tavsiye ederiz. Yine peribacalarından ya da kaya oyuklarından oluşan Kapadokya otelleri ise oldukça ilgi çekicidir.

Roma döneminde baskılardan kaçan ilk Hristiyanlar ise, burada oydukları yeraltı şehirleri, kiliseleri, evleri ve yaşam alanları ise bambaşka bir güzelliği ortaya çıkarmıştır. Bu şehirlerde bulunan özel el boyamaları ise dini simgeler, semboller ve kişileri konu almaktadır. Ayrıca kızıl çamurdan yapılan çömlekler ise hediyelik eşya olarak alınabilir. Peri Bacaları, Göreme, Ürgüp, Asmalı Konak, Ortahisar Kalesi, Avanos, Derin kuyu ve Kaymaklı yeraltı şehri, Çavuşin, Zelve, Deve Kayası, El Nazar ve Aynalı Kilise, Ihlara Vadisi, Akvadi Kapadokya'da gezilecek yerler arasındadır.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2014 Met Global
pix