0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Teması
Tesis Tipi

Erciyes Dağı Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 4 tesis bulundu.

Anadolu şehirleri arasında özellikle tarihsel anlamda derin bir zenginliğe sahip kenti Kayseri. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan kentte Selçuklular döneminden kalan eserleri yoğunlukta. Bununla birlikte kervansaraylar ve ören yerleri ise Kayseri’nin en önemli simgelerinden. Eski çağlardan günümüze kadar gelen pek çok eseri yapılan kazı çalışmaları sırasında bulunmuş. Söz konusu bu kalıntıları şimdilerde müzelerinde sergileniyor. Ören yerleri arasında Soğanlı ve Kültepe aralarında en bilinenlerinden. Kayseri tarihini yakından tanımak için biz ne kadar tanıtmaya çalışsak da görmeden öğrenmeniz zor. O zaman gelin şehrin içine girip keşif yolculuğumuza bir an önce başlayalım.

Şehrin sembolü haline gelen Sulhanı Kervansarayı burada görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Şehrin en büyük kervansarayı özelliği olmasının yanında tam ortasında yer alan Köşk Mescit ise burayı farklı kılan bir diğer yanı. Kervansaray günümüze Selçuklular döneminden kalma. O zamanın ticaret yolları merkezinde kurulması tarihsel anlamda önemini daha da arttırıyor. Avlusundaki 4 oda ve bir hamam bulunan bu kervansarayı muhakkak ziyaret etmelisiniz. Gezimize Kayseri’nin iki önemli müzesiyle devam ediyoruz. Bunlardan biri Kayseri Arkeoloji Müzesi, diğeri ise diğer adıyla “Güpgüoğlu Konağı” olan Etnografya Müzesi.

Hunat Hatun Medresesi’nin onarımıyla başlayan ve ardından ziyarete açılan Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kültepe, Kaniş ve Kurum’da yapılan kazıların ardından sayısız esere ev sahipliği yapıyor. Müze iki ana bölümden meydana geliyor. İlk salonda Tuna çağına ait eserlerin sergilendiği müzenin ikinci salonunda da Kültepe kalıntılarını görebilirsiniz. Etnografya Müzesi ise adı gibi etnografik eserlerin sergilendiği, 1121 tarihi eseriyle gelenleri büyülüyor. Bununla birlikte Türk İslam geleneğinin izlerini taşıyan halılar, dokumalar, kadın-erkek kıyafetleri, ahşap, el yazmaları ve takılarıyla geziniz umduğunuzdan daha uzun sürecek.

Tanıtım yazımızın başında Kayseri’nin bir diğer simgelerinin ören yerleri olduğundan bahsetmiştik. Bu anlamda görülmesi gereken yerlerin başında da Kültepe ören yeri geliyor. Tuna çağına ait kalıntıların bulunduğu bu yer oldukça eski bir tarihe tanıklık ediyor. Bu ören yerine ait kalıntılar, dini ve resmi yapılar, evler ve sanatsal eserler açık hava müzesi görünümünde siz ziyaretçilerini bekliyor. Gezimize şehrin tarihi bölgelerinden devam ediyoruz. Sayısız oyma kilise ve mağarasıyla Soğanlı-Yeşilhisar ören yerleri turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden. Buradaki kiliseleri ilgi çekici yapan ise, kaya üzerine oyulmuş olması ve duvarlarındaki freskler tam bir oluşum harikası. Yılanlı Kilise, Karabaş Kilisesi, Kubbeli Kilise ve Geyikli Kilise buradaki görülmesi gerekenlerden.

Bu kadar tarihi gezinin ardından kış sporu meraklılarını da bilgilendirmeden olmaz tabi ki. Erciyes Kayak Merkezi kayak yapmak isteyenlerin tek adresi. Şehre sadece 25 kilometre mesafede yer alan merkez, otel ve pansiyonlarıyla size konforlu bir tatil imkanız sunuyor. Tesisler arasında bulunan iki teleferik sistemiyle bu bembeyaz manzarayı kuşbakışı izlemenizi öneririz. Buraya gelmek isteyenler Aralık-Nisan ayları zaman dilimini tercih edebilirler. Kayseri’deki son rotamız bir eğlence merkezi. Dış cephesiyle Roma Antik Tiyatrosu’nu andıran Mazakaland Eğlence Merkezi, Truva atı ve Selçuklu mimari motiflerinin kullanıldığı şahane bir görüntüye ev sahipliği yapıyor. Kayseri’nin bu ilk temalı parkını mutlaka görmelisiniz.

Konaklama seçenekleri arasında Erciyes Kayak Merkezi çevresine kurulan otel ve pansiyonların yanısıra merkezdeki öğretmen ve misafir evleri, kamp hayatı yaşamak isteyenler Yedigöller’in sunduğu eşsiz manzara ya da Karpuzlu Şelalesi civarındaki ağaç evler size pek çok seçenek sunuyor. Şehrin ulaşım olanakları arasında en kolay tercihi Kayseri Erkilet Havaalanı üzerinden gerçekleştirilirken, çok sayıda otobüs şirketinin de Kayseri’ye olan seferleri size bir başka kolaylık sağlıyor. Bununla birlikte demiryolu ulaşım ağını kullanarak Kayseri’ye trenle de varabilirsiniz.

Kayseri’ye kadar gitmişken meşhur yöresel yemeği mantılarını yemeden dönmeyin sakın. Ünlü pastırma ve sucukları da gezi yolculuğunuzda atıştırmalıklar arasında bulunuyor. Farklı yemek seçenekleri arasında asmakara çorbasından arabaşına, su böreklerinden güveçlerine kadar midenizi bayram ettirecek birçok lezzeti Kayseri’de deneyimleyebilirsniz.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Erciyes Dağı tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Erciyes Dağı otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.