Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
Çağrı Merkezi
444 9 051
  • Otel
  • Tur
  • Kıbrıs
  • Yaz Fırsatları
  • 30 Ağustos Otelleri
  • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
---
Çıkış Tarihi
---
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
  • Anasayfa
  • Yurtiçi Otelleri
  • Karaman Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması

Karaman Otelleri

4 Tesis
Sırala
Grand Hotel Convention Center Karaman
Fitness MerkeziÜcretsiz Wifi24 Saat Resepsiyon+1
Fiyatlar için tarih seçin
New Karaman Hotel
SpaFitness MerkeziÜcretsiz Wifi+1
Fiyatlar için tarih seçin
Şimdi Üye Ol, Sana Özel Avantajları Keşfet!
Üyelere özel indirimlerimizi kaçırmamak için hemen ücretsiz üye olun!
Nadir Business Otel
A La Carte RestoranÜcretsiz Wifi24 Saat Resepsiyon
Fiyatlar için tarih seçin
Demosan Hotel & Spa
Mini ClubFitness MerkeziA La Carte Restoran+5
Fiyatlar için tarih seçin
  • 1

Tarihte Karamanoğulları beyliği ile bilinen ve ismini bu beylikten alan Karaman ili, İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Bilinen yerleşim tarihi milattan önce 8 bin yılına kadar uzanan Karaman, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Karaman Gezilecek Yerler

Karaman; tarihi özellikli yapıları ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir. Karaman’da Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Firan Kalesi olarak da bilinen Ermenek Kalesi’nin ne zaman ve kim tarafından inşa edildiği bilinmemekle beraber Osmanlı Devleti’nin son dönemlerine kadar önemini korumuş, son dönemlerde ise zindan olarak kullanılmıştır. 12. yüzyılda Anadolu Selçuklu Devleti döneminde yapılmış olan Karaman Kalesi, iç içe üç sur olarak inşa edilmiş ancak günümüze sadece en içte yer alan iç kale ulaşabilmiştir. 14. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Yunus Emre Camii ve Tekkesi; cami, türbe, zaviye ve hazire bölümlerinden oluşmaktadır. 1596 yılında Nuh Paşa tarafından yaptırılan Nuhpaşa Camii, Osmanlı mimarisi tarzındadır. 1356 yılında Karamanoğlu Emir Seyfeddin Hacı Bey tarafından yaptırılan Hacı Beyler Camii ziyaret edilebilir. Karamanoğlu Alâeddin Ali Bey tarafından 1370 yılında Mevlânâ’nın annesi Mü’mine Hatun anısına yapılan Aktekke (Valide Sultan) Camii, Mevlânâ’nın annesi, hanımı ve çocuklarına ait mezarlara ev sahipliği yapmaktadır.

Karamanoğlu Alâeddin Halil Bey tarafından yaptırılan Arapzâde Camii 1374 yılına tarihlenmektedir. Karamanoğulları döneminde inşa edildiği tahmin edilen Çelebi Mescidi, ahşap minaresi ile dikkat çekmektedir. 1493 yılında yapılmış olan Dikbasan Camii, üç kapılı yapısı ve ahşap minberi ile dikkat çekmektedir. 1961 yılında kurulan Karaman Müzesi, birkaç yer değişiklikten sonra günümüzdeki konumuna 1971 yılında taşınmıştır. Karamanoğlu Mahmut beyin oğlu Halil Bey tarafından yaptırılan Görmel Köprüsü, iki büyük kemer üzerine inşa edilmiştir. 14. yüzyılda inşa edilen Ulu Cami, çinileriyle dikkat çekmektedir. 1356 metre uzunluğa sahip İncesu Mağarası; içerisindeki sarkıt, dikit ve traverten havuzları ile dikkat çekmektedir. Mağaranın astım ve kalp yetersizliği hastalarına şifa verdiği düşünülmektedir.

Karaman Konaklama

Karaman, gelişmiş konaklama imkanları ile dikkat çekmektedir. Konforlu hizmetleriyle misafirlerinin memnuniyetini amaçlayan Karaman Otelleri her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir.

Karaman’da Ne Yenir?

Karaman seyahatinizi Karaman’ın meşhur lezzetlerinden Mıkla, Töğmeken, Papara, Çoban Kavurma, Salçalı Köfte, Saç Kavurma, Sulu Pilav, Fırın Kebap, Lokur, Calla, Arapaşı Çorbası gibi lezzetleri tatmadan bitirmeyin!

Siz de Karaman’ı gezilecek yerler listenize ekleyin; Karamanoğulları Beyliği ile tarihte önemli bir yer edinen bu İç Anadolu ilini keşfedin!

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek