0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Tipi

Ereğli Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 3 tesis bulundu.

Çelik ve Çilek diyarı olarak bilinen Karadeniz Ereğli, Zonguldak ili sınırları içinde bulunmaktadır. Ereğli; milattan önce 2 binli yıllardan itibaren yerleşim merkezi olmuş ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ereğli; şehir merkezleri sayılmazsa Anadolu’nun en gelişmiş ilçesi olarak gösterilmektedir.

Gelişmiş yapısıyla dikkat çeken Ereğli’de Gezilecek Yerler listesine göz atalım: Ereğli’de kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında Cehennemağzı Mağarası bulunmaktadır. Dünyanın ilk kilisesine ev sahipliği yapan mağara, mitolojide de kendine yer edinmiştir. Mitolojiye göre Herkül, cehennemin kapısını bekleyen üç başlı canavar köpek Kerberos’un üç başını burada kesmiştir. Hatta Ereğli ismini Herkül’den almıştır.

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethi şerefine ektirdiği 8 adet Fetih Çınarı halen varlığını sürdürmektedir. Bu çınarların altında bulunan park sosyal alan olarak kullanılmaktadır. 19. Yüzyılda yapılan Halil Paşa Konağı, Karadeniz Ereğli Kalesi, Gazi Alemdar Gemisi Müzesi, Herakles (Herkül) Sarayı, Sur Duvarları, Su Tesisi, Su Kemerleri, Çeştepe Deniz Feneri Kulesi, Bizans Su Sarnıcı, Ayasofya Kilisesi (Orta Camii), Bizans Kilisesi, Göleviç Mağaraları ve Ereğli müzesi gezilebilecek diğer yapılardır.

Kömür madenciliği, demir-çelik fabrikaları gibi sanayi işletmeleri sayesinde gelir seviyesinin yüksek olduğu Ereğli’de sosyal hayatta bu yüksek gelire paralel olarak gelişmiştir. Festivalleriyle de bilinen Ereğli’de her yıl 18 Haziranda “Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Festivali”, temmuzun ilk haftasında “Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali”, Aralık ayı içerisinde ise “Hamsi Festivali” düzenlenmektedir. Büyük katılımın olduğu bu festivallerde birçok ünlü sanatçı sahne almaktadır.

Ereğli, gezilebilecek yerlerinin dışında yaz aylarında yüzmek için oldukça uygun olan plajlarıyla da dikkat çekmektedir. Ereğli’de Osmanlı Çileği, Mancar Sarması, Malay ve Bayram Tiridi gibi yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Ereğli seyahatinizde konaklama ihtiyaçlarınız için konforlu konaklama imkânları ile Ereğli Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. Siz de Ereğli’yi gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; Ereğli’nin doğal güzelliklerini ve gelişmiş yapısını keşfetme imkânı yakalayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Ereğli tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Ereğli otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK