0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Midyat Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 6 tesis bulundu.

Tarihi milattan önce 13. yüzyıla kadar uzanan Midyat, Mardin ilinin ilçelerindendir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Midyat, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Medeniyetler beşiği olarak da anılan Midyat birçok dinin bir arada yaşandığı bir yer olarak oldukça dikkat çekmektedir.

Kültür turlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan Midyat’ta Gezilecek Yerler çoğunlukla tarihi özellikli yapılar ve dini merkezlerdir. Medeniyetlerin merkezi olan Midyat sahip olduğu ırk ve din renkliliğiyle de oldukça önem teşkil etmektedir. Türk, Kürt, Arap, Süryani, Yezidi, Yahudi ve Ermenilerden oluşan yedi dil ve dinin mensuplarından oluşan Midyat; bu halkların ve dinlerin bir aradaki uyumu ile bir kültür mozaiğidir. Midyat’ın tarih kokan ara sokaklarında göreceğiniz Midyat Evleri bile bir turistik geziyi hak etmektedir. Midyat’ın ev sahipliği yaptığı dini özellikli yapılara göz atacak olursak; Cevat Paşa Camii, Ulu Cami, Hacı Abdullah Camii, 379 yılına tarihlenen Mor Gabriel Manastırı (Deyr-ul Umur), Katolik cemaatine ait olan Meryem Ana Kilisesi, Mor Smuni Kilisesi, Mor Barsavmo Kilisesi, Mor Aksanoya Kilisesi, Mor Sarbel Kilisesi, Protestan Kilisesi, Mor Abraham Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi ve 6. yüzyılda Mor Sobo’ya adanmış olan Hah Katedrali (Mor Sobo Kilisesi) bu dini yapıların başlıcalarıdır. Bu dini yapılar dahi Midyat’ın birçok dinin hoşgörü içinde yaşanabildiği bir ilçe olduğunun göstergesidir.

Midyat’ın tarihi derinliğine tanık olmak isterseniz Mezopotamya bölgesinin en eski kentlerinden biri olan Dara Harabeleri’ni gezebilir ya da Midyat Kent Müzesi’nde Midyat tarihi ile ilgili eserleri görebilirsiniz.

Midyat; hoşgörülü halkı, tarihi özellikli yapıları ve tarih kokan dar ara sokakları ile misafirlerini büyülemektedir. Konforlu Midyat Otelleri ise her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Midyat’ın sahip olduğu pek çok kültürün etkisi Midyat mutfağına da dokunmuştur. Zengin Midyat mutfağından Etli Ekmek, İçli Köfte, Kaburga Dolması, Kliçe, Sembusek, Mercimekli Köfte, Babagannuş, Kuru Dolma, Kuzu Dolması gibi lezzetleri tatmadan Midyat’tan ayrılmayın! Siz de Midyat’ı tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarih kokan bu kültür mozaiği ilçeyi keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Midyat tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Midyat otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK