Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
Çağrı Merkezi
0850 360 68 35
OTEL
TUR
OTEL + UÇAK
2
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Misafirler
  • Anasayfa
  • Yurtiçi Otelleri
  • Samsun Otelleri
  • Tekkeköy Otelleri
Sonuçları Filtrele
Bütçeniz
Min
Max
Müsaitlik
Konaklama Tipi
Tesis Tipi
Tesis Özelliği
Tesis Teması

2 Tesis
Samsun Airport Resort Hotel
Samsun Airport Resort Hotel
Samsun / Tekkeköy
Oda Kahvaltı
  • Ücretsiz Wifi
  • Çocuk Havuzu
  • Açık Yüzme Havuzu
  • +1
İptal Edilemez
18
4.000 TL
3.280 TL
Hampton by Hilton Samsun
Hampton by Hilton Samsun
Samsun / Tekkeköy
8.3
Çok iyi
636 yorum
Bu tarihlerde müsait oda bulunmamaktadır. Tarihleri değiştirerek tekrar arama yapabilir veya arayabilirisiniz.
0850 360 68 35
  • 1

Samsun iline bağlı bir ilçe olan Tekkeköy, merkezi konumu ile dikkat çekmektedir. “Tarihin doğduğu kent” olarak bilinen Tekkeköy, milattan önce 600.000 – 10.000 yıllarına dayanan büyük bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Paleotik dönemin izlerine rastlanan Tekkeköy, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerden pek çok izi ise halen bünyesinde barındıran Tekkeköy, bu eserlerle tanınmaktadır.

Tarihi derinliği nedeniyle yerli ve yabancı pek çok turistin dikkatini üzerine çeken Tekkeköy’de Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi özellikli yapılar oluşturmaktadır. Tekkeköy Mağaraları, kalkolitik dönemi sergileyen yerleşim yerleridir. Doğal olarak oluşmuş ufak mağaraların oyulup genişletilerek iskan edilmesi sonucu meydana gelen mağaralar; sarnıç, burç, depo, yol ve merdiven gibi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi özellikli diğer yapılar ise; Şeyh Yusuf Zeynüddin Camii, Şeyh Yusuf Zeynüddin Türbesi, Çınaralan Köyü Camii, Yel Değirmeni, Kemerli Çeşme, Altınkaya Kilisesi ve Altı Pencere (Kaya Mağaraları) gibi yapılardan oluşmaktadır.

Doğal özellikli yapılardan Costal Ormanları, Costal Plajı, Hacı Osman Korusu, Kapaklı Pınar Tepesi, Kıran Tepe, Azman Tepesi, Asarağaç Tepesi, Tekkeköy Deresi ve Kabaceviz Şelaleri Tekkeköy en önemli doğal güzelliklerindendir.

Samsun’un ev sahipliği yaptığı geszilecek yerlerden; Samsun Atatürk Müzesi, Gazi Müzesi, Havza Atatürk Evi, Dündartepe Ören Yeri, Tekkeköy Ören Yeri, İkiztepe Ören Yeri, Kaledoruğu Höyüğü, Lerdüge Tümülüsleri, Kızılırmak Deltası (Balık Gölleri), Simenit Gölleri, Hacı Osman Ormanı, Kızılırmak Deltası, Büyük Cami, Yalı Cami, Kurşunlu Camii, Hacı Hatun Camii, Kale Camii, Pazar Camii, Mater Dolarosa Kilisesi, Havza İmareti, Çifte Hamam, Şifa Hamamı, Kızgözü – Aslanağzı Kaplıcası, Küçük Hamam ve Taşhan gibi yapı ve mekanlarda gezilecek yerler listenize eklenebilir.

Tarihi özellikli yapıları ve plajı ile dikkat çeken Tekkeköy’de bulunan konaklama imkanları da misafirlerin memnuniyetini sağlamaktadır. Konforlu hizmetleri ile müşterilerin memnuniyetini sağlayan Tekkeköy Otelleri, her bütçeye uygun alternatifleri ile dikkat çekmektedir. Siz de Tekkeköy’ü tatil planlarınızın arasına ekleyin; “Tarihin doğduğu kent” Tekkeköy’ü keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı
Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
0850 360 68 35
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek