Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
Çağrı Merkezi
444 9 051
 • Otel
 • Tur
 • Kıbrıs
 • Yaz Fırsatları
 • Şarm El Şeyh Otelleri
 • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
---
Çıkış Tarihi
---
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
 • Anasayfa
 • Yurtiçi Otelleri
 • Samsun Otelleri
 • Tekkeköy Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması

Tekkeköy Otelleri

2 Tesis
Sırala
Hampton by Hilton Samsun

Hampton by Hilton Samsun

Samsun / Tekkeköy
Fiyatlar için tarih seçin
Samsun Airport Resort Hotel

Samsun Airport Resort Hotel

Samsun / Tekkeköy
Ücretsiz WifiÇocuk HavuzuAçık Yüzme Havuzu+2
Fiyatlar için tarih seçin
 • 1

Samsun iline bağlı bir ilçe olan Tekkeköy, merkezi konumu ile dikkat çekmektedir. “Tarihin doğduğu kent” olarak bilinen Tekkeköy, milattan önce 600.000 – 10.000 yıllarına dayanan büyük bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Paleotik dönemin izlerine rastlanan Tekkeköy, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerden pek çok izi ise halen bünyesinde barındıran Tekkeköy, bu eserlerle tanınmaktadır.

Tarihi derinliği nedeniyle yerli ve yabancı pek çok turistin dikkatini üzerine çeken Tekkeköy’de Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi özellikli yapılar oluşturmaktadır. Tekkeköy Mağaraları, kalkolitik dönemi sergileyen yerleşim yerleridir. Doğal olarak oluşmuş ufak mağaraların oyulup genişletilerek iskan edilmesi sonucu meydana gelen mağaralar; sarnıç, burç, depo, yol ve merdiven gibi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi özellikli diğer yapılar ise; Şeyh Yusuf Zeynüddin Camii, Şeyh Yusuf Zeynüddin Türbesi, Çınaralan Köyü Camii, Yel Değirmeni, Kemerli Çeşme, Altınkaya Kilisesi ve Altı Pencere (Kaya Mağaraları) gibi yapılardan oluşmaktadır.

Doğal özellikli yapılardan Costal Ormanları, Costal Plajı, Hacı Osman Korusu, Kapaklı Pınar Tepesi, Kıran Tepe, Azman Tepesi, Asarağaç Tepesi, Tekkeköy Deresi ve Kabaceviz Şelaleri Tekkeköy en önemli doğal güzelliklerindendir.

Samsun’un ev sahipliği yaptığı geszilecek yerlerden; Samsun Atatürk Müzesi, Gazi Müzesi, Havza Atatürk Evi, Dündartepe Ören Yeri, Tekkeköy Ören Yeri, İkiztepe Ören Yeri, Kaledoruğu Höyüğü, Lerdüge Tümülüsleri, Kızılırmak Deltası (Balık Gölleri), Simenit Gölleri, Hacı Osman Ormanı, Kızılırmak Deltası, Büyük Cami, Yalı Cami, Kurşunlu Camii, Hacı Hatun Camii, Kale Camii, Pazar Camii, Mater Dolarosa Kilisesi, Havza İmareti, Çifte Hamam, Şifa Hamamı, Kızgözü – Aslanağzı Kaplıcası, Küçük Hamam ve Taşhan gibi yapı ve mekanlarda gezilecek yerler listenize eklenebilir.

Tarihi özellikli yapıları ve plajı ile dikkat çeken Tekkeköy’de bulunan konaklama imkanları da misafirlerin memnuniyetini sağlamaktadır. Konforlu hizmetleri ile müşterilerin memnuniyetini sağlayan Tekkeköy Otelleri, her bütçeye uygun alternatifleri ile dikkat çekmektedir. Siz de Tekkeköy’ü tatil planlarınızın arasına ekleyin; “Tarihin doğduğu kent” Tekkeköy’ü keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek