0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Akçaabat Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 10 tesis bulundu.

Yerleşim tarihi milattan önce 7. yüzyıla kadar uzanan Akçaabat, Trabzon’un ilçelerinden biridir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Akçaabat, bu medeniyetlerden birçok izi de halen bünyesinde barındırmaktadır. Tarihi özellikli eserlerinin yanında sahip olduğu temiz havası, yayla turizmi ve dillere destan lezzetleri ile Akçaabat, kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.

Doğal güzellikleri ve tarihi derinliği ile dikkat çeken Akçaabat’ta Gezilecek Yerler listesi oldukça kabarıktır. Tarihin izlerine her sokakta rastlayabileceğiniz Akçaabat’ın en önemli tarihi özellikli eseri; Akçaabat Orta Mahalle’dir. Osmanlı dönemi mimarisinden oluşan mahalle; sokakları, merdivenleri, duvarları, çeşmeleri, ağaçları ve evleriyle o dönemi tam olarak yansıtmaktadır. Günümüzde koruma altına alınan mahalle, yüksek eğim dolayısıyla ulaşımın zor olması sebebiyle tarihi dokusunu kaybetmeden günümüze kadar ulaşmıştır. Yapım tarihi 13. yüzyıla uzanan Akçakale, denize hakim konumuyla dikkat çekmektedir.

Akçaabat’ın doğal güzelliklerinin en önemli parçaları ise yaylalardır. Temiz havalarıyla dikkat çeken yaylalara çıkarken mevsim ne olursa olsun kalın giysilerinizi ve montunuzu hazır bulundurmayı unutmayın. Özellikle yayla şenliklerinin olduğu dönemde Akçaabat’ı tercih ederseniz oldukça eğlenceli bir tatil geçireceğinizi belirtmeden geçmeyelim. Akçaabat’ın en önemli yaylalarından biri olan Hıdırnebi Yaylası, turistik tesisler ile misafirlerinin ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Bu yaylada 19-20 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Orak Yedisi (Hıdırnebi) Şenliğine de katılabilirsiniz.

Bir heyelan set gölü olan Sera Gölü ise 1950 yılında gerçekleşen bir heyelan ile yöre halkının gözleri önünde oluşmuştur. Günümüzde halen heyelan etkilerinin görülebildiği bu doğa harikası da görülmeye değerdir. Sadece Trabzon’un değil ülkenin de en büyük mağaralarından biri olan Çalköy mağarası da görülmeye değer doğal güzelliklerden biridir.

Akçaabat denince akla doğal güzelliklerden önce yöresel lezzetler gelmektedir. Akçaabat ismini ülke genelinde duyuran Akçaabat köftesi ve tereyağı kesinlikle tadılması gereken lezzetlerdir. Fındık’ın ana vatanına gitmişken Fındık almayı da unutmayın!

Akçaabat gezilecek doğal ve tarihi mekanlarının yanında misafirperver yöre halkı ile de bilinmektedir. Her türlü ihtiyacınıza cevap vermek üzere hizmet veren Akçaabat Otelleri ise misafirperverliği ile konuklarını memnun etmektedir.

Siz de Akçaabat’ı tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarih ile doğanın muhteşem uyumunu ve muhteşem lezzetleri keşfetme imkanını kaçırmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Akçaabat tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Akçaabat otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK